Atgimstantį Vilniaus „Žalgirį“ persekioja nauji šešėliai

Atgaivinti pusantrų metų merdėjusį Vilniaus „Žalgirį“ pasišovusi interneto lošimų bendrovė „Unibet“ legendinei Lietuvos futbolo komandai metė galimai kiaurą gelbėjimosi ratą.

„Žalgirio“ generalinės rėmėjos veikla užkliuvo Lietuvos teisėsaugininkams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Unibet“ neteisėto vertimosi azartinių lošimų organizavimo veikla.

Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjai pagaliau lengviau atsikvėpė, kai pusantrų metų merdėjusią legendinę Lietuvos futbolo komandą ėmėsi gelbėti viena didžiausių Europos interneto lošimų bendrovių „Unibet“, prieš savaitę tapusi generaline „Žalgirio“ rėmėja.

Unibet“ bendrovė „Žalgiriui“ atseikėjo apie pusę milijono litų. Atrodytų, sostinės „Žalgiris“ atvertė naują ir švarų istorijos puslapį. Tačiau pastaruosius pusantrų metų dažniau su skandalais, o ne su pasiekimais futbolo aikštėse sietą Vilniaus „Žalgirio“ vardą gaubia naujas šešėlis.

Jį ant Lietuvos futbolo legendos metė bendrovė „Unibet“, atsidūrusi šalies teisėsaugininkų akiratyje. Praėjusių metų gruodį Vilniaus ekonominė policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl bendrovės „Unibet“ neteisėto vertimosi ekonomine veikla. Tyrimas pradėtas Valstybinės lošimų priežiūros komisijos iniciatyva.

„Labai gerai, kad atsirado tokia bendrovė, kuri parems praeityje žinomą ir garsų „Žalgirio“ futbolo klubą. Tačiau jeigu vertinant Azartinių lošimų įstatymo raidę, tai šita bendrovė yra nelegaliai veikianti Lietuvoje“, – sakė Valstybinės lošimų priežiūros komisijos pirmininkas Edmundas Tiesnesis.

Anot jo, „Unibet“ veikla yra neteisėta, nes ši bendrovė neturi licencijos, leidžiančios organizuoti lošimus Lietuvoje. Tačiau „Unibet“ atstovai tvirtina, kad bendrovė veikia legaliai, nes „Unibet“ yra ne Lietuvoje registruota bendrovė, kuri mūsų šalyje nėra įsteigusi lažybų punktų ir lošimus organizuoja tik internete. Tuo metu Lietuvos Azartinių lošimų įstatymas apie lošimus internete tyli.

Kol teisėsaugininkai narplioja įstatymus, Vilniaus „Žalgirio“ kasą gali pradėti tuštinti tūkstantinės baudos už draudžiamą azartinių lošimų reklamą. Ant „Žalgirio“ futbolininkų marškinėlių jau kurį laiką puikuojasi bendrovės „Unibet“ logotipas.

Nors reklamuoti lošimų bendrovės pavadinimą nėra draudžiama, Valstybinės lošimų priežiūros komisijos vadovas teigia, kad šiuo konkrečiu atveju bendrovės „Unibet“ pavadinimo reklama atsiduria už įstatymo ribų.

Valstybinės lošimų komisijos pirmininkas pripažįsta, kad problemą išspręstų tik azartinių lošimų organizavimo modelio liberalizavimas, kuris suvienodintų veiklos sąlygas visoms bendrovėms. Tačiau nuo 2006 metų tobulinamas ir taisomas Azartinių lošimų įstatymas Seimo posėdžių salės niekaip nepasiekia.

Žiūrėkite reportažą.

Lrytas.lt

Leave a Reply