Ispanijoje - nauji įstatymai jaunų lošėjų apsaugai

Ispanijoje - nauji įstatymai jaunų lošėjų apsaugai 2023-05-29 14:19

Per pastaruosius kelerius metus labai išaugo nuotolinių lošimų paklausa. Kai kurie lošėjai dėl pandemijos ir antžeminių lošimų vietų uždarymo vis dažniau ėmė rinktis nuotolinius lošimus. Kiti sužinojo, kaip lengva patekti į kazino ar atlikti sporto lažybų statymus patogiai įsitaisius namuose, naudojantis tik išmaniuoju telefonu. Plečiantis lošimams internete, ėmė augti susirūpinimas dėl jų sukeliamos žalos.

Ispanijoje vyriausybė, siekdama apsaugoti jaunus asmenis (nuo 18 iki 25 metų), patvirtino naują Karališkąjį dekretą dėl saugesnių azartinių lošimų. „Karališkasis dekretas dėl atsakingo lošimo aplinkos“ buvo patvirtintas dar kovo mėnesį, dabar Karališkajam dekretui žalią šviesą uždegė ir Ispanijos vartotojų reikalų ministerija.


TAISYKLES ĮGYVENDINS PER 12 MĖNESIŲ


Karališkojo dekreto priėmimas reiškia, kad jis bus taikomas 17-kai Ispanijos autonominių regionų, taip dar labiau sustiprinant jaunų suaugusiųjų apsaugą nuo azartinių lošimų. Kad naujosios taisyklės pradėtų veikti, turės praeiti šeši mėnesiai nuo jų paskelbimo šalies oficialiajame valstybės leidinyje. Vis dėlto dėl sudėtingumo ir technologinių pokyčių kai kurios taisyklės gali būti įgyvendintos tik per 12 mėnesių.


Naujosios taisyklės yra svarbus žingsnis visai šaliai, nes pagal jas azartinių lošimų priežiūra tampa viena griežčiausių Senajame žemyne. Naujųjų taisyklių priešininkai, pavyzdžiui, Ispanijos nuotolinių lošimų organizatorių asociacija „JDigital“, įspėjo, kad sistema tampa viena griežčiausių Europoje. Be to, organizacija nurodė, kad šalyje neva mažėja probleminių lošimų skaičius.


PER 72 VALANDAS ATSAKYTI Į PRANEŠIMĄ


Ko konkrečiai galima tikėtis iš būsimų azartinių lošimų rinkos pokyčių Ispanijoje? Iš viso numatyta 30 skirtingų reglamento pakeitimų. Vienas iš svarbiausių pakeitimų apima individualų požiūrį į asmenis, kurie buvo pripažinti rizikingais lošėjais. Į tokius vartotojus bus kreipiamasi su asmeniniu pranešimu, kuriame jie bus informuojami apie jų mėnesio lošimų aktyvumą ir reikalaujama per 72 valandas atsakyti į pranešimą. Jei vartotojai per šį laikotarpį neatsakys, jų paskyros bus sustabdytos.

Kiti apribojimai bus susiję su nuostolių stebėsena. Jaunesni nei 25 metų vartotojai, kurie per tris savaites praloš didesnę nei 200 eurų (213 JAV dolerių) sumą, bus priskiriami prie intensyviai lošiančiųjų. Taip pat vyresniems nei 25 metų amžiaus klientams bus taikoma 600 eurų (642 JAV dolerių) praloštos sumos riba, kuriai taip pat bus taikomas toks pat rizikos profilis. Galiausiai šia klasifikacija siekiama padėti nustatyti vartotojus, kurie pralošia daugiau nei nustatyta riba, ir prireikus su jais susisiekti.


Griežtos taisyklės taip pat bus taikomos lošimams kredito kortelėmis - tokie lošimai bus draudžiami. Tai nėra neįprastas lošimų priežiūros sprendimas, nes lošėjai, naudodamiesi kredito kortelėmis, gali įbristi į dideles skolas.

Be kitų pakeitimų, azartinių lošimų organizatoriams nebus leidžiama rinkodaros komunikacijos priemonėmis kreiptis į jaunesnius nei 25 metų asmenis, kurie anksčiau nedalyvavo azartiniuose lošimuose.