Sukčiai siūlo lažybų statymų paslaugas internete. Policijos tyrimas.

Sukčiai siūlo lažybų statymų paslaugas internete. Policijos tyrimas. 2022-11-16 21:55

,,Lengvi pinigai“, ,,Užsidirbk pats“, ,,Greitas uždarbis“. Tokie pr panašaus pobūdžio reklaminiai skelbimai apie galimybę lengvai užsidirbti INSTAGRAM platformoje susuko galvą ne vienam lengvatikiui. Rugsėjo ir spalio mėn. Į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi net aštuoni 18-24 metų amžiaus jaunuoliai, patikėję sukčių skelbtais pažadais per vakarą padvigubinti ar net patrigubinti investuotas pinigų sumas. Sukčiai jaunuoliams suteikė net šimtaprocentinę pinigų grąžinimo garantiją ir įtikinimui parašydavo: ,,jeigu apgausiu, galėsi kreiptis į policiją“.

Skelbimuose buvo siūlomos sporto lažybų paslaugos. Naujokai buvo viliojami itin dosniais pasiūlymais. „Dirbame taip. Klientų pinigus padidiname 3-4 kartus ir tada 40 procentų pasiimame mes, o 60 procentų išmokame jums“, -taip rašome skelbimuose apie greit ir lengvai uždirbamus pinigus. Kad žmonės užsikabintų už šio skelbimo, akcentuojama, kad tokia galimybė sudaroma tik naujokams, o paskui teks mokėti narystės mokestį.

Vienas iš nukentėjusiųjų 23 metų Radviliškio rajono gyventojas pinigus lažyboms pervedė ne tiesiogiai tokios paslaugos teikėjui, o jo tarpininkui. Jau šis faktas turėjo sukelti įtarimą. Tačiau noras greitai praturtėti ignoruoja blaivaus proto keliamas abejones, ir vaikinas į nurodytą sąskaitą pervedę 460 eurų. Tačiau, kai pradėjo radviliškietis pradėjo kalbėti apie laimėjimo ir investuotų pinigų pasiėmimą, sukčiai į žinutes nebeatrašė.

Buvo ir kitokių variantų. Ryte 350 eurų sporto lažybų statymams pervedęs kitas radviliškietis, po keletos valandų sulaukė žinutės, kad jau galima atsiimti laimėjimą. Tačiau sąskaitos, į kurią turėjo būti pervestas laimėjimas, savininko laukė staigmena – pareikalauta papildomai pervesti 260 eurų mokesčiams sumokėti. Kai ryšys su „investuotoju” nutrūko ir šis nebeatsakė nei į skambučius, nei į žinutes, vaikinas suprato, patekęs į sukčių pinkles.

Kitas nukentėjusysis iš Pakruotojo investuoti į statymus bandė atsargiai, pervesdamas tik 40 eurų. Tačiau kitą dieną sužinojo, jog jo pinigai lažyboms uždirbo 1100, neatsilaikė – sukčiams pervedė papildomus 260 eurų mokesčiams, kad tik galėtų atsiimti laimėjimą. Savaitę laukęs įkrentančių pinigų į savo sąskaitą, suprato, kad jų nesulauks, nes „investuotojas” savo INSTAGRAM paskyroje paprasčiausiai jį užblokavo.