Ukrainos teisėjas Eurolygoje buvo bandomas papirkti rusų, jam siūlyta 10 tūkst. eurų

Ukrainos teisėjas Eurolygoje buvo bandomas papirkti rusų, jam siūlyta 10 tūkst. eurų 2023-08-04 11:35

Ukrainos krepšinio teisėjas Mykola Ambrosovas teigia, kad prieš dvejus metus bandyta jį papirkti Europos taurės finalo metu. Eurolyga nedelsdama pranešė, kad imasi tirti šio atvejo. Savo ruožtu patys ukrainiečiai saviškį išvadino korumpuotu.

M. Ambrosovas teisėjavo 2021 m. Europos taurės finale, kuriame varžėsi „Monaco“ ir Kazanės UNIKS. Būtent už pagalbą rusų klubui jam buvo pasiūlyta 10 tūkst. eurų, teigia 42-ejų teisėjas.

Finale buvo žaidžiama iki dviejų pergalių, o kyšis jam buvo pasiūlytas prieš antrąjį susitikimą. M. Ambrosovo teigimu į jį kreipėsi kitas puikiai žinomas Ukrainos teisėjas Borisas Ryžykas. Šis buvo trečiasis, kontaktinis asmuo – į patį B. Ryžyką kreipėsi kitas teisėjas, graikas Iliasas Koromilas, kuris ir pasiūlė piniginį atlygį bei paprašė, kad tai būtų perduota M. Ambrosovui.


Tai, ką papasakosiu, nustebins daugelį. Likus trims dienoms iki mačo, sulaukiau B. Ryžyko skambučio. Jis paaiškino, kad UNIKS treniruoja du graikai ir kad į jį kreipėsi I. Koromilas. Jeigu sutinku, toliau turiu kontaktuoti tiesiogiai su juo. Man B. Ryžykas pasiūlė pagalvoti 24 val.“, – kalbėjo M. Ambrosovas.

Jis teigia, kad net nesvarstė pasiūlymo ir su I. Koromilu nebendravo. Esą tą įrodo ir finalo baigtis – „Monaco“ tada triumfavo 2:0, o antrąjį mačą laimėjo 86:83.


Eurolyga netrukus paskelbė, kad imasi vidinio patikrinimo nustatyti M. Ambrosovo teiginių tikrumui. Savo ruožtu Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas Vladimiras Drabikovskis pareiškė, kad netiki M. Ambrosovo žodžiais.

„Tai mano asmeninė nuomonė, bet aš netikiu tuo. Žinau visus šiuos teisėjus, žinau Eurolygos teisėjavimo sistemą. Taip dalykai nevyksta. Ambrosovas buvo mano auklėtinis. Jis buvo atsakingas už Ukrainos vyrų antrosios lygos ir moterų pirmosios lygos teisėjų paskyrimus. Tačiau federacija jį nušalino dėl korupcijos. Dėl paskyrimų iš teisėjų jis reikalavo pinigų, kartais net pusės mėnesinio užmokesčio.


Nuo tada jis atakuoja mane ir B. Ryžyką. Nežinau, kodėl jis persekioja Borisą. Kai buvo jaunas, Mykola buvo geras teisėjas. Bet įgavęs galios pasikeitė“, – graikų žiniasklaidai kalbėjo V. Drabikovskis.

B. Ryžykas yra vienas gerbiamiausių Eurolygos teisėjų. Jis net 11 kartų švilpė finalo ketverto varžybose.

Su SDNA.gr bendravęs graikų teisėjas Spiros Gkontas, kuris kartu su M. Ambrosovu švilpė 2021 m. Europos taurės finale, ukrainietį pavadino protingu žmogumi.

„Pagrindinis klausimas – kokius įrodymus jis turi. Žinau, kad jis labai protingas žmogus. Nemanau, kad jis kalbėtų, jeigu neturėtų kažko, kas pagrįstų tai“, – sakė S. Gkontas.