TopSport klientai prarado daugiau nei 1.5mln laimėtų pinigų

TopSport klientai prarado daugiau nei 1.5mln laimėtų pinigų 2022-05-13 13:13

5min skaitytoja Eglė (vardas pakeistas) gegužės 11 d. rytą pasakoja į savo „TOPsport“ sąskaitą įsidėjusi keletą eurų ir nusprendusi pažaisti virtualiais lošimų automatais.

„Aš įsidėjau kelis eurus prasukti ant aparatų ir pradėjau laimėti dideles sumas. Aš nesustojau, žaidžiau toliau, kol devintą valandą išmetė pranešimą, kad atsirado gedimas, o žaidimas – ištrintas“, – pasakojo ji.

Tuomet Eglė pasirinkto kitą „TOPsport“ platformos žaidimą. Sėkmė lydėjo ir čia.

Moteris nusprendė dalį pinigų išsigryninti, tačiau pastebėjo, kad jos sąskaita užblokuota. Per žaidimo laiką ji sugebėjo minėtus kelis eurus paversti daugiau nei 100 tūkst. eurų.

Tokia istorija – toli gražu ne vienintelė. Ne mažiau nei 50 „TOPsport“ klientų pyksta negalintys atgauti jų sąskaitose gegužės 11 d. ryte užfiksuotų, tačiau dabar jau pradingusių tūkstančių eurų.

Kai kurių laimėjimai daug kuklesni nei Eglės, tačiau vis viena apčiuopiami. Štai Rimvydas (vardas pakeistas), į sąskaitą įsidėjęs 100 eurų, galiausiai laimėjo 3 tūkst. Nemažai žmonių, su 15min pasidalinusių savo sąskaitų nuotraukomis, jose gegužės 11 d. ryte turėjo keliolika ar keliasdešimt tūkstančių eurų, didžiuma šių pinigų laimėti būtent tuo metu.


Būta ir tikrai įspūdingų laimėjimų, viršijančių 100 tūkst. eurų. Didžiausias rezultatas, kurį 15min pateikė šios situacijos epicentre atsidūręs lošėjas – net 265 tūkst. eurų.

Sprendžiant iš lošėjų pateiktų įrodymų, iš viso tą rytą galėjo būti išlošta ir vėliau užšaldyta arba panaikinta ne mažiau nei 1,5 mln. eurų. „TOPsport“ atstovai 15min nepatikslino, kokia suma šiuo atveju galėjo būti priskaičiuota jos klientams.

Nepatenkinti klientai netruko susivienyti, sukūrė bendrą kanalą socialiniame tinkle „Facebook“, kur dalinosi blokuotų laimėjimų nuotraukomis, naujausiomis žinomis ir pasiūlymais, ką daryti toliau. Visų jų pozicija vieninga – jie reikalauja grąžinti pinigus, kuriuos jiems sistema įskaitė į sąskaitas gegužės 11 d. ryte.

„Jie [„TOPsport“] bando tai pripažinti kaip kazino trikdį, sako, kad čia buvo gedimas ir kad mes neteisėtai laimėjome tuos pinigus. Esmė yra, kad juos laimėjome. Kai pralaimime, mums nieko panašaus nesako“, – kalbėdama su 15min piktinosi Eglė.

Grupės nariai neatmeta galimybės kreiptis į teisininkus.

Bendrovė: įvyko žmogiškoji klaida

Gegužės 12 d. vakare vartotojai iš bendrovės gavo pranešimus, kad priskaičiuotų pinigų jie neatgaus.

„TOPsport“ pranešime rašoma, kad nuo gegužės 11 d. vidurnakčio iki 8:55 ryto tinkamai neveikė virtualius žaidimus aptarnaujančios bendrovės programinė įranga, todėl visi įskaityti laimėjimai buvo nelegalūs. Iš viso ši klaida paveikė dešimt bendrovės vartotojų žaistų nuotolinių žaidimų, jų operatorė yra Bulgarijoje registruota įmonė „CT interactive“.


Vartotojai buvo informuoti, kad bus atstatytas tik jų pinigų likutis iki minėtų žaidimų. Vartotojai savo pokalbių kanale pradėjo dalintis ir sąskaitos likučių nuotraukomis, nemaža dalis pyko ne tik dėl nuskaičiuotų įspūdingų laimėjimų, tačiau ir dėl to, kad buvo sumažintas ir pats jų likutis, įneštas dar prieš minėtus žaidimus.

Bendrovės atstovai 15min teigė, kad gegužės 11 d. įvyko žmogiškoji klaida, lėmusi sistemos klaidą.

„Dalis klientų, žaidusių vieno lošimo įrenginio žaidimus, matė neteisingai atvaizduojamą balansą. Pažymime, kad bendrovė naudoja daugiau nei 30 skirtingų nuotolinio lošimo įrenginių (kuriuose – daugiau nei 1700 skirtingų lošimo automatų), tad tokio tipo incidentai dėl lošimų sistemos funkcionavimui užtikrinti naudojamų įvairių informacinių technologijų gedimų kartas nuo karto pasitaiko“, – rašoma bendrovės atsiųstame atsakyme.

„Pažymėtina, kad šis incidentas iš kitų išsiskyrė savo apimtimi ir intensyvumu, tačiau dėka greitos ir tikslios bendrovės informacinių technologijų veikimą prižiūrinčių specialistų reakcijos buvo suvaldytas“, – komentavo „TOPsport“ atstovai.


Bendrovės atstovai pažymėjo, kad problema yra išspręsta, o klientų pinigai lošimų sąskaitose nėra užšaldyti.

„Problema išspręsta vadovaujantis bendrovės nuotolinio lošimo reglamentu. Apie įvykusį gedimą visi lošėjai, kurių paskyrų veikimas buvo apribotas, apie tokią situaciją (iš karto po to, kai buvo nustatytos gedimo priežastys ir rastas sprendimo būdas) buvo informuoti asmeniškai. Tokios situacijos anksčiau nesame turėję“, – rašoma laiške.

„TOPsport“ pridūrė, kad kiekvienas bendrovės klientas gali teikti atskirus paklausimus ar pretenzijas, į kurias bus atsakyta atskirai prieš tai išnagrinėjus kiekvieną tokį atskirą atvejį.

Į Lošimų priežiūros tarnybą keliauja skundai

Nepatenkinti klientai kreipėsi ir į Lošimų priežiūros tarnybą (LPT). Kaip 15min informavo jos atstovai, ketvirtadienį sprendimų dar nebuvo priimta, situacija vertinama, tačiau daug užklausų sulaukusi tarnyba nusprendė dėl situacijos paskelbti atskirą, nors ir lakonišką, įrašą savo tinklapyje ir socialiniame tinkle „Facebook“.


15min.lt