T.Druktenis susilažino prieš ekipos draugus

Lažybų bendrovės „Top Sport“ punkte prieš komandos draugus pinigų statęs Panevėžio „Malsenos“ krepšininkas Tomas Druktenis turbūt iš balos išlips sausas. Lietuvos krepšinio lygos čempionate devintąją vietą užimančios „Malsenos“ puolėjas penktadienį dalyvavo lažybose, kuriose pranašavo Panevėžio ekipos pergalę namie prieš Kauno „TOPO centrą-Atletą“ bei nesėkmę mače Klaipėdoje su „Neptūnu“.

Dėl šio T.Druktenio poelgio kilo skandalas, tačiau nei LKL, nei Panevėžio klubas negali imtis jokių teisinių priemonių, kad nubaustų krepšininką.

LKL įstatuose lygos darbuotojams ir ekipų nariams neuždrausta dalyvauti lažybose.

Oficialią LKL poziciją išdėstė lygos direktorius Zenonas Kamarūnas: „Dalyvauti ar nedalyvauti lažybose, žaidėjo reikalas. Mes negalime kažkam primesti savo valios“.

24 metų T.Druktenis neturi oficialaus kontrakto su „Malsena“, todėl teisiškai jo nubausti negali ir Panevėžio klubas. Krepšininkas rungtyniauja pagal žodinį susitarimą, be to, jau kurį laiką negauna atlyginimo.

Panevėžio klubo atstovai svarstė krepšininko elgesį, tačiau jokių sankcijų imtis kol kas neketina. T.Druktenis į treniruotę atnešė lažybų kvitų šakneles, kuriose buvo nurodyta, už ką jis statė.

„Malsenos“ puolėjas dėl ligos nežaidė nė vienerių savaitgalio rungtynių.

Abu mačus panevėžiečiai pralaimėjo.

Klubo direktorius Virgilijus Lukoševičius pasakojo, kad aiškindamasis dėl savo elgesio T.Druktenis klubo atstovams motyvavo, jog yra geras krepšininkas ir be jo „Malsena“ neturėjo jokių galimybių laimėti.

Paklaustas, kaip vertina T.Druktenio elgesį, V.Lukoševičius atsakė: „Net nežinau, ką pasakyti dėl tokio nieko“.

T.Druktenis dalyvavo kombinuotose lažybose, kuriose reikėjo atspėti bent penkerių LKL bei dvejų Rusijos čempionato rungtynių baigtį.

Krepšininkas pralošė lažybose pastatytus pinigus. Kokia tai suma, puolėjas nenurodė.

Kalbėdamas apie savo elgesį, T.Druktenis pripažino: „Smerkiu save“. Tačiau puolėjas įsitikinęs, kad niekas neturėjo teisės kištis į jo asmeninį gyvenimą ir paskelbti, ką jis veikė laisvalaikiu.

„Jei mūsų teisinė sistema būtų sutvarkyta, prisiteisčiau solidžią pinigų sumą už šmeižtą, nes neigčiau šią informaciją. Dabar prisipažinau, nes noriu, kad būtų viskas aišku. Ir taip jau negaliu pro žmones praeiti“, – tikino T.Druktenis.

Pasaulio sporto organizacijos į atletų lankymąsi lažybų punktuose žiūri kur kas griežčiau nei Lietuvos.

Jei, pavyzdžiui, Anglijos „Premier“ lygos futbolininkas būtų pastebėtas lažybų punkte, kiltų didžiulis skandalas. Niekas nesiklausytų aiškinimų, jog sportininkas statė ne už rungtynes, kuriose žaidžia jo komanda.

Bet vieša paslaptis yra ir tai, jog net garsiausi atletai dalyvauja lažybose.

Tačiau vietoj jų pinigus dažniausiai stato kiti žmonės. Sportininkai taip išvengia viešumos.