Ketinama reglamentuoti lošimus internetu

Naujame Azartinių lošimų įstatymo projekte įtrauktas ir lošimų, vykstančių internetinėje erdvėje, reglamentavimas. Ankstesniajame įstatymo variante žodžio „internetas“ apskritai nebuvo, o metų pradžioje Valstybinė lošimų priežiūros komisija (VLPK) pripažino, kad nežino, kaip kovoti su internete plintančiais nelegaliais lošimais.

Lošimų ir lažybų organizatoriai sakė, kad iš esmės tai sureguliuos šiuo metu jau vykstančius procesus.

Pirmadienį VLPK vyriausiasis teisininkas Robertas Kvietkovskis pripažino, kad yra problemų su tinklalapiais, sukurtais kitose šalyse, kuriose nėra jokių apribojimų, tačiau jiems galima taikyti specialius filtrus ir tokius tinklalapius blokuoti.

Patvirtinus siūlomą įstatymo projektą, namuose ar lažybų punkte internetu ir kitomis ryšio priemonėmis bus galima lažintis, žaisti bingo ar B kategorijos lošimų automatais.

B kategorijos automatais laikomi riboto laimėjimo automatai, kuriuose vienkartinis didžiausias laimėjimas neviršija 200 litų, o vieno lošimo trukmė nustatyta ne trumpesnė kaip 3 sekundės.

„Panašius lošimus į organizuojamus lošimo namuose internetu bus galima lošti tik lošimo namuose“, – sakė R. Kvietkovskis.

Įstatyme numatyta, kad lošti naudojantis ryšio priemonėmis draudžiama švietimo ir gydymo įstaigose, bažnyčiose, interneto kavinėse.

Priėmus šį įstatymo projektą, lošimo organizatorius privalės identifikuoti kiekvieną pageidaujantį lošti ir jam nustatyti specialius kodus ir leidimus. Jei asmuo šią informaciją perduotų kitiems asmenims, su juo turėtų būti nutraukiamas bet koks paslaugų teikimas. Tuo tarpu lažybų bendrovės „Orakulas“ generalinis direktorius Andrius Ališauskas sakė, kad šiuo metu lažybos internetu iš esmės vyksta – specialia sutartimi sutarus internetu galima spėti rezultatą, tačiau pinginės operacijos negalimos.

„Iš tiesų buvo pakankamai daug neaiškumų ir dabar tai kažkuria prasme išsispręstų“, – sakė jis.

Tuo tarpu įmonių grupės „Nesė“, Lietuvoje valdančios tris kazino, valdybos pirmininkas Kazys Paulikas sakė, kad įmonė neturi nieko prieš, kad Lietuvoje vyktų lošimai internetu.

„Visur pasaulyje tai yra ir nepriklausomai nuo to, ar mes to norime ar ne, bet Lietuvos piliečiai gali naudotis šiomis paslaugomis“, – sakė jis.

Tačiau K. Paulikas negalėjo atsakyti, ar bendrovė taip pat imtųsi organizuoti lošimus elektroninėje erdvėje.

„Kai bus įstatymas, tada žiūrėsime, kokios bus sąlygos“, – sakė jis.

Numatoma, kad šis Azartinių lošimų įstatymo projektas bus priimtas kitais metais, o įsigalios nuo 2007 metų liepos.