Kauno sportinio pokerio federacija įsikuria internete

Vos prieš porą mėnesių įsikūrusi Kauno sportinio pokerio asociacija pristato naujutėlę internetinę svetainę bei forumą, kuriuos sukūrė laikinosios sostinės sportinio pokerio bendruomenės nariai. Šia proga PokerNews LT nusprendė pakalbinti KSPA prezidentą Vytautą Milbutą, dar žinomą Begalybės pseudonimu.

Papasakokite, kaip susikūrė KSPA ir kada tapote asociacijos prezidentu?

Kauno sportinio pokerio asociacija susikūrė 2010-ųjų vasario 17-ąją, bet narių registracija prasidėjo tik balandžio 6-ąją. Praėjus vos dviems savaitėms turime jau 62 savo narystę mokesčiu patvirtinusius asmenis. KSPA prezidentu oficialiai tapau kovo pabaigoje. Esu Kauno technologijos universiteto taikomosios matematikos bakalaurantas, kitas metais tęsiu šias studijas magistrantūroje. Pokeriu domiuosi keletą metų.

Kokie žmonės sportinį pokerį žaidžia laikinojoje sostinėje?

Labai įvairūs! Kol kas įvyko tik susipažinimo vakaras, o daugiausiai bendraujame KSPA forume. Buvau nustebęs, mat turėsime tris šeimas – tiesiog vyras su žmona nusprendė savo laisvalaikį leisti drauge prie pokerio stalo su bendraminčių kompanija. Dėl narių veiklos – man kol kas nuostabą kelia neproporcingai didelis vadovaujantį darbą dirbančiųjų kiekis, nemažai turime ir programuotojų. Iš tikrųjų, pradžioje tikėjausi, jog mūsų bendruomenės daugumą sudarys studentai, tačiau pasirodo klydau – matyt sportiniam pokeriui reikia brandos. Mūsų žaidimas savo malonumui pasirodė patraukliausias 25-30 metų amžiaus kauniečiams.

Pajūrio pokerio klube daugiau narių nei Kaune? Kada ruošiatės pasivyti kolegas iš uostamiesčio?

Pajūrio klubas – pirmasis oficialus sportinio pokerio klubas Lietuvoje. Jie surinkę linksmą kompaniją, todėl ir narių turi gausybę. Dar praėjusią savaitę maniau, jog iki vasaros niekaip nepavyks aplenkti kolegų iš pajūrio, tačiau pasirodo, jog sportinio pokerio entuziastų kiekis Kaune daugėja ne dienomis, o valandomis. Sąrašu iki birželio gal ir aplenksime, tačiau žmonių kiekiu prie stalų – niekaip, juk vasarą ir pats tikiuosi kokį vakarą, atostogaudamas pamėgtoje Juodkrantėje, prisijungti prie Pajūrio klubo turnyro – LSPF taisyklės leidžia iš anksto pranešus organizatoriams žaisti bet kuriame LSPF struktūrų rengiamame turnyre visoje Lietuvoje.

Ar jau turite patalpas, kur KSPA vykdys savo veiklą?

Dar praėjusią savaitę buvome tikri, jog turnyrus rengsime viename Kauno restorane, tačiau proporcingai gausėjant narių skaičiui pradėjome mąstyti apie naktinio klubo patalpas. Šiuo metu svarstomi 4 variantai. Džiaugiamės, jog laikinosios sostinės verslininkai draugiški jauniausio sporto Lietuvoje bendruomenei ir siūlo patrauklias sąlygas laisvalaikio praleidimui jų įstaigose.

Kaip dažnai planuojami vietiniai KSPA turnyrai ar tiesiog draugiški vakarai prie pokerio stalo?

Pradžioje planuojame po du reitinginius turnyrus per mėnesį, tačiau mūsų visa bendruomenė aktyviai dalyvauja organizacijos veikloje, nestokoja pasiūlymų, taigi tikiuosi, jog jau netolimoje ateityje dvisavaitinis pasisėdėjimas virs kažkuo daugiau.

KSPA logotipas neapsiėjo ir be Kauno simbolio tauro. Kaip ir kam kilo mintis sukurti būtent tokį logo?

Tai nėra tikslus Kauno herbas, tiesiog jo motyvai. Idėją sugeneravome kartu su pirmaisiais mūsų rėmėjais, kurie sutiko sukurti unikalų KSPA dizainą. Mes jiems pateikėme viziją: norėjome, jog logotipas būtų nestandartinės formos – tarsi korta, taip pat sugalvojome, jog būtų smagu pabrėžti, kad tai Kauno asociacija. Po keleto dienų jau matėme rezultatą, kuriuo esame patenkinti. Tai – nėra komercinis logotipas, todėl džiaugiamės, jog jame sudėta organizaciją puikiai iliustruojanti simbolika.

Jau veikia nauja KSPA interneto svetainė. Kuo ji bus išskirtinė? Ką žmonės galės joje rasti?

Kaip jau ir minėjau, svetainė yra išskirtinė dizainu, o taip pat ir žaismingumu. Kadangi sportinis pokeris – mūsų laisvalaikio praleidimo forma, norėjome, kad tai atsispindėtų ir svetainėje – juk tai mūsų veidas internete. Svetainė bus patogi KSPA nariams, į regioninius Kaune vyksiančius turnyrus jie patogiai galės registuotruotis tiesiog mūsų svetainėje. Kurdami svetainę taip pat nepamiršome ir savo draugų. Joje galite rasti asmenis ir įmones, kurie savo pagalba, darbais ar parama mūsų gyvavimui suteikė daugiau spalvų.

Išduokite artimiausius KSPA planai?

Artimiausiuose planuose – LSPF turnyras Kaune. Juk jau už mėnesio sportinio pokerio entuziastai iš visos Lietuvos sugužės kovoti dėl pirmosios PokerStars.net turo taurės. Didžiausias iššūkis – vieta, juk Inauguraciniam turnyrui buvo pasirinkti parodų rūmai Litexpo, taigi kartelė aukštai iškelta visiems miestams, į kuriuos ne už ilgo įžengs didieji sportinio pokerio turnyrai. Taip pat bandome spręsti žmonių apgyvendinimo bei kitus organizacinius klausimus.

Kauno sportinio pokerio asociaciją galite rasti ČIA.