Estijos ir Latvijos rinktinės futbolo korupcijos sūkuryje

Futbolo rungtynių pirkimo skandale nuaidėjo ir Estijos bei Latvijos vardai. Baltijos šalys nepadarė nieko blogo, tačiau jų nacionalinėms rinktinėms draugiškas tarptautines rungtynes teko žaisti mačą prižiūrint korumpuotiems teisėjams.

FIFA visam gyvenimui nušalino 6 teisėjus, kurie buvo pripažinti darę įtaką susitikimų rezultatams. Visi įvarčiai buvo įmušti nuo 11 metrų žymos.

Kaltinimai buvo pateikti teisėjams iš Vengrijos bei Bosnijos ir Hercegovinos.

Jiems dirbant per Latvijos ir Bolivijos bei Estijos ir Bulgarijos susitikimus buvo įmušti 7 įvarčiai.

Latvija 2:1 nugalėjo savo varžovus, o estai sužaidė lygiosiomis 2:2. Nemaloniausia tai, kad rezultatai neturėjo nieko bendro su žaidimo lygiu – įvarčiai skriejo po teisėjo sprendimų skirti 11 metrų baudinius.

Pareigūnai gilinasi ir į kitų korupcija kaltinamų teisėjų darbą – jų akiratyje yra Kolosas Lengyelas, Krisztianas Selmeczi ir Janosas Csakas.

Bosniai Siniša Zrničius, Kenanas Bajramovičius ir Rizahas Ridalovičius neigė pateiktus kaltinamus, tačiau buvo pripažinti kaltais.

Du tarptautinių draugiškų rungtynių mačai buvo nupirkti, kad būtų galima uždirbti iš lažybų bendrovių. Manoma, jog nusikalstamo pasaulio veikėjai uždirbo milijonus eurų. Korumpuotų teisėjų darbas buvo pasirūpinti, kad per rungtynes į vartus kristų bent po tris įvarčius.

FIFA disciplinos komitetas teisėjus nuteisė dėl „pasyvios korupcijos“ ir „neteisėtos įtakos mačo rezultatui darymo“.

Šiuo metu stambios bylos dėl korupcijos futbole pradėtos Italijoje ir Kinijoje. Italai teigia, kad aptiko ištisą organizuotų nusikaltėlių tinklą, kuris jau ne vienerius metus žaloja italų futbolą.

 

 

15min.lt