VLPK komentaras dėl sportinio pokerio federacijos

Š.m. balandžio 1 d. Valstybinės lošimų priežiūros komisijos (toliau – Priežiūros komisija) pirmininkas Edmundas Tiesnesis, administracijos direktorius Andrius Karaliūnas ir Kontrolės skyriaus vedėjas Audrius Surgėlas dalyvavo susitikime su Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generaliniu direktorium Ritu Vaiginu. Susitikti paskatino departamento š.m. kovo 20 d. priimtas sprendimas pripažinti Lietuvos sportinio pokerio federaciją.

Priežiūros komisija išsakė savo nuomonę dėl pokerio populiarinimo viešojoje erdvėje. Pokeris visų pirma yra azartinių lošimų rūšis, organizuojama pagal tokias pačias taisykles ir principus, nepriklausomai nuo to, kur ir kas jį organizuoja.

Priežiūros komisija taip pat įspėjo dėl galimų problemų, kuomet, prisidengiant sporto organizavimo veikla, bus organizuojami nelegalūs lošimai. Be to, būgštaujama, kad suteikus pokeriui sporto šakos statusą, jį populiarinant, jis pritrauks vis daugiau žmonių, kurie, susipažinę su taisyklėmis, įgavę patirties, anksčiau ar vėliau išbandys lošti lošimo namuose arba internete, o tai gali sukelti socialinių problemų.

Priežiūros komisijos nuomone, pokeris – azartinis lošimas, lošiamas tik lošimo namuose, kur gali lankytis ne jaunesni kaip 21 metų asmenys. Susirūpinimą kelia tai, kad paskelbus pokerį sporto šaka kyla grėsmė dėl nepilnamečių įtraukimo į šią veiklą, kadangi sporto šakai ribojimai dėl organizavimo vietų, dalyvių amžiaus netaikomi.

Priežiūros komisija ieško būdų, kaip pažaboti neturinčias licencijos lošimus organizuojančias bendroves, kurios yra suinteresuotos kuo didesniu pokerio populiarinimu, kadangi tai tiesiogiai susiję su jų pelnu, iškraipo konkurencines verslo organizavimo sąlygas bei sukelia neigiamus socialius padarinius visuomenėje.