Virš „Nevėžio“ pakibo įtarimai dėl lažybų

Gruodžio mėnesio 15 d. vykusios Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės, kurias Kėdainių „Nevėžis“ namie Klaipėdos „Neptūnui“ pralaimėjo 43 taškų skirtumu, sukėlė įtarimų lažybų kontrolieriams, tačiau vidinį tyrimą viduje atlikęs klubas pažeidimų nenustatė, skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

Informaciją, kad mačas gali būti įtartinas, Lošimų priežiūros tarnyba (LPT) gavo dar prieš įtartinu rezultatu – 73:116 – pasibaigusį mačą. Viena lažybų kontora atsiuntė pranešimą, jog „Nevėžis“ šį mačą pralaimės didesniu nei 30 taškų skirtumu, o galutinį rezultatą nulems paskutinis kėlinys.

Viskas susiklostė itin panašiai – nors po 30 min. šeimininkai atsiliko tik 15 taškų (65:80), paskutinio mačo ketvirčio metu jie iškėlė baltą vėliavą ir jį pralaimėjo 28 taškų skirtumu (8:36).

Skelbiama, kad LPT po šio mačo kreipėsi į LKL ir Lietuvos krepšinio federaciją ir gavo atsakymą, jog tyrimas buvo atliktas.

„Tyrimą atliko pati „Nevėžio“ komanda, kuri nustatė, kad jokių pažeidimų nėra. Aišku, būtų keista, jei pati komanda nustatytų, jog elgėsi sąžiningai“, – „Lietuvos rytas“ cituoja LPT vadovą Virginijų Daukšį.

Anot „Nevėžio“ direktoriaus Antano Sakavicko, klubo valdyba buvo sudariusi specialią komisiją, kuri apklausė vyriausiąjį komandos trenerį Mindaugą Budzinauską, jo asistentą Tomą Stankevičių ir visus žaidėjus . Buvo priimta išvada, kad triuškinamą ekipos pralaimėjimą nulėmė traumos ar nuovargis – tyčinių veiksmų nebuvo įžvelgta.

Tiesa, buvęs „Nevėžio“ valdybos narys Marius Janišius situaciją apibendrino dviprasmiškai. Jis pažymėjo, kad dėl traumų tąsyk negalėjo žaisti Justas Tamulis, Andrius Aleksandrovas, Vaidotas Volkus ir Rytis Biliartas, tačiau kai kurių žaidėjų veiksmai buvusiam krepšininku sukėlė įtarimų.

„Amerikiečiai atiduoda visas jėgas. Jie stengėsi, metė, bet nepataikė. Man įtartinas buvo rusas Aleksandras Kliujevas ir keli lietuviai“, – pareiškė Janišius, prieš penkerius metus įsivėlęs į skandalą, susijusį su nelegaliomis lažybomis.

Kliujevo komandos gretose jau nėra – prieš kurį laiką rusas buvo atleistas. Tarp „Nevėžio“ valdybos narių jau nebėra ir paties Janišiaus pavardės – pasak Sakavicko, praėjusią savaitę jis parašė atsistatydinimo pareiškimą.

Tuo metu pats Janišius tvirtino, kad yra išstumtas iš klubo. „Aš neišėjau, nesu altruistas. Esu suradęs žmonių, kurie atnešė pinigus į klubą, galbūt man ką nors kompensuos. Tačiau nuo klubo valdymo esu nustumtas jau seniai“, – sakė jis.

LKL direktorius Romualdas Brazauskas teigė, kad lyga neturi įrodymų dėl sutartų rungtynių.

„Mes domėjomės, bet neturime įrodymų, kad tai buvo sutartos rungtynės. Negaliu nieko teisti neturėdamas įrodymų – šį sezoną buvo daug pavyzdžių, kai komandos laimi ar pralaimi atkarpas 0:20 – kodėl taip negalėjo nutikti ir tą sykį?“ – retoriškai klausė Brazauskas.

 

basketnews.lt