Stringa noras uždrausti loterijos bilietus pardavinėti tik nuo 16 metų

Stringa noras uždrausti loterijos bilietus pardavinėti tik nuo 16 metų 2019-06-18 10:08

Seime įstrigo valdančiųjų noras uždrausti jaunuoliams iki 16 metų įsigyti loterijos bilietus ir dalyvauti įvairiose loterijose.

Loterijų įstatymo pataisos Seime registruotos 2018 metų vasarį, bet iki šiol jos nepristatytos parlamentarams. Jas inicijavęs „valstiečių“ frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis BNS sakė pataisų likimo nežinąs, o socialdemokratų darbo frakcijos vadovas Andrius Palionis apgailestavo, kad „per darbus“ jas pamiršo.

Tačiau pastarasis sako, kad pakeitimai yra svarbūs ir reikalingi.

„Tėvai yra išreiškę poziciją, kad yra svarbu (...) Čia yra prevencinė pusė, kad mes auginame lošėjų kartą – nuo mažens vaikas gali dalyvauti loterijose, užaugęs eina į B aparatus, paskui – į kazino“, – teigė A. Palionis.

Seimo Europos teisės departamentas įžvelgia laisvo prekių ir paslaugų judėjimo ribojimus.

„Siūlomas draudimas galėtų būti pateisinamas priežastimis apsaugoti visuomenės interesus ir turėtų būti laikomas atitinkančiu proporcingumo principus, jei siekiamo tikslo neįmanoma pasiekti mažau ribojančiomis priemonėmis“, – rašoma išvadoje.

Seimo teisininkai pabrėžia, kad pataisos prieštarauja Civiliniam kodeksui, leidžiančiam jaunuoliams iki 14 metų savarankiškai sudaryti smulkius buitinius sandorius ir gauti asmeninės naudos. Taip pat pabrėžiama, kad 14-18 metų jaunuoliai gali savarankiškai disponuoti savo pajamomis bei turtu, įgytu už jas.

Uždrausti jaunimui iki 16 metų įsigyti loterijos bilietus ir dalyvauti įvairiose loterijose siūloma nebe pirmą kartą. Tokį siūlymą A. Palionis su keliais kitais parlamentarais buvo registravę 2014 metų lapkritį, tačiau jis taip ir liko gulėti stalčiuose.

Naujausioms pataisoms, kuriomis siūloma loterijos bilietų neparduoti žmonėms iki 16 metų, teisininkai nesiūlo baudų už draudimo nepaisymą.

2014 metų pataisoms Seimo Teisės departamento išvadoje buvo nurodoma, kad turi būti numatyta atsakomybė už šio draudimo nesilaikymą.

 

diena.lt