Politinės lažybos

Artėjantys Seimo rinkimai ir jau prasidėjęs išankstinis balsavimas žmones gena ne tik prie balsadėžių. Pasitikrinti savo nuomonės kai kas skuba ir į lažybų punktus, mat tikisi iš rinkimų išlošti pinigų.

Rinkimų naktis, lemsianti kai kurių politinių partijų likimą, bus karšta ne tik jų nariams, bet ir kai kuriems rinkėjams, - tiems, kurie tikisi piniginių papilnėjimo. Sportinio azarto pagauti žmonės lažybų punktuose jau stato už partijas ir mažesnes, ir didesnes sumas pinigų. Didžiųjų lažybų bendrovių atstovai pažymi, kad pastarosiomis dienomis susidomėjimas politinėmis lažybomis sparčiai didėja, tad statyti nebijoma ir keturženklių sumų.

Lošėjų antplūdžio dar laukia

Kaip LŽ teigė didžiausios krašte lažybų bendrovės "TOP sport" vadovas Gintaras Staniulis, gyventojų susidomėjimo lažybomis, prognozuojant Seimo rinkimų rezultatus, šiomis dienomis netrūksta. "Tačiau, kaip ir per sportines varžybas, žmonės dar laukia paskutinės minutės, tad tikimės, kad jų bus ir daugiau", - LŽ tvirtino G.Staniulis.

Pasak jo, kol kas populiariausi statymai spėliojant, kuri partija daugiausia balsų surinks daugiamandatėje apygardoje. "TOP sport" didžiausią tikimybę laimėti rinkimus teikia Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP), todėl šiai politinei jėgai nustatytas mažiausias koeficientas - 1,25 (tarkime, 1 litą pastatęs žmogus gali išlošti 1,25 lito). Tuo metu Darbo partijos (DP) koeficientas - 3, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) - 3,5, partijos "Tvarka ir teisingumas" - 6, Liberalų sąjūdžio (LS) - 8. Net dviem tūkstančiais kartų statomą sumą pinigų galima padidinti prognozuojant rinkimuose sėkmę Emigrantų ir Respublikonų partijoms.

"Koeficientai nustatomi pagal sociologines visuomenės apklausas. Taip pat stebimos diskusijų laidos ir debatai, analizuojama žmonių reakcija į politikų kalbas, tad koeficientai vis koreguojami", - aiškino bendrovės vadovas. Anot jo, ypač didelių statymo sumų, prognozuojant artėjančių rinkimų rezultatus, kol kas nėra. "Manau, žmonės dar bando pasitikslinti savo politines žinias", - svarstė G.Staniulis.

Politika nenuspėjama

Partijų pelnytus balsus daugiamandatėje apygardoje, rezultatus vienmandatėse sostinės Antakalnio ir Naujamiesčio apygardose, žmonių aktyvumą rinkimuose siūlo spėti "Orakulo" lažybos. Pasak šios bendrovės analitiko Justo Naulicko, statymų sumos dabar varijuoja nuo 1 iki 500 litų, o žmonės aktyviausiai lažinasi dėl to, kurios partijos perkops 5 proc. barjerą ar kiek procentų daugiamandatėje apygardoje gaus atskiros politinės jėgos. Jis neabejoja, kad iki šeštadienio vakaro susidomėjimas šiomis lažybomis gerokai padidės. "Iki rinkimų liko kelios dienos, tad kol kas lažybos dėl jų ne itin populiarios. Statymų pagausėjimo tikimės savaitei einant į pabaigą", - LŽ sakė "Orakulo" analitikas J.Naulickas.

Šios įmonės koeficientai, lemsiantys laimėjimo sumą, panašūs kaip ir konkurentų lažybų bendrovių. J.Naulicko teigimu, nustatant koeficientų dydį taip pat remiamasi visuomenės apklausomis, praėjusių Seimo rinkimų tendencijomis, o kartais - ir nuojauta. Kiek bendrovė gaus pelno iš šių statymų, J.Naulickas tikino negalintis pasakyti. "Iš anksto pelno, kaip ir sporto varžybose, neįmanoma numatyti. Juk politika dar labiau nenuspėjama negu sportas", - pridūrė jis.

Stato ir keturženkles sumas

"TonyBet" lažybų bendrovėje spėliojančiųjų Seimo rinkimų rezultatus netrūksta. "Kasdien sulaukiame vis daugiau žmonių ir didesnių statymų. Gyventojų aktyvumas pranoko mūsų lūkesčius", - LŽ tvirtino "TonyBet" lažybų tarpininkas Marius Zalensas.

Šios bendrovės lažybų punktuose ir internetu galima spėti ne vien tai, kuri partija laimės rinkimus daugiamandatėje apygardoje, bet ir, pavyzdžiui, prognozuoti, kam šypsosis sėkmė sostinės Naujamiesčio vienmandatėje apygardoje - Seimo pirmininkei Irenai Degutienei ar "Drąsos kelio" (DK) lyderei Neringai Venckienei. Koeficientų svertai "TonyBet" bendrovėje rodo, kad didžiausios sėkmės rinkimuose tikimasi iš LSDP ir DP, tad jų statymo koeficientai mažiausi. Tikint valdančiųjų partijų - TS-LKD ar LS - pergale statomą sumą galima padidinti nuo 7 iki 15 kartų.

Vis dėlto, M.Zalenso žodžiais, dažniausiai ir didžiausių statymų sulaukiama už socialdemokratų pergalę rinkimuose. Jie - lažybų punktų favoritai. "TonyBet" atstovas atskleidė, jog kai kuriais atvejais pinigų išties nepagailėta. Keturženklės sumos esą jau pastatytos už tai, kad DK peržengs 5 proc. barjerą ar kad pagal gautų balsų skaičių pralenks politinę "Sąjungą TAIP". Nemažai statoma ir už TS-LKD. Konservatoriams rinkimuose prognozuojama surinkti daugiau kaip 10 proc. balsų.

 

lzinios.lt