Po sekmingų lažybų - mokesčiai

Nusišypsojus laimei lažybų punkte nederėtų užmiršti, kad ir tokiu būdu uždirbtus pinigus reikia susimokėti valstybei, o priešingu atveju laukia nemalonumai.

Klaipėdietis, laimėjęs lažybų punkte 4 200 Lt, sulaukė Mokesčių inspekcijos priminimo, kad reikia sumokėti 15 proc. pajamų mokestį. Tačiau jis mokėti atsisako - argumentuoja tuo, jog žino, kad apmokestinamos tik didesnės nei 3 500 Lt dydžio tokiu būdu gautos pajamos.

"4200 litų laimėjau įmokėjęs 1 000, taigi mano pelnas siekia tik 3 200 litų. Ir apskritai, gal man lažybose dažniau nesiseka nei sekasi, tai koks čia pelnas?" - retoriškai klausia jis.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė pabrėžia, jog reikia suprasti skirtumą tarp laimėjimų loterijose ir azartiniuose žaidimuose.

"Neapmokestinami tik loterijose, pavyzdžiui, "Teleloto" ir kitose, iki 3 500 litų pinigais ar natūra gauti laimėjimai. O visi laimėjimai azartiniuose lošimuose - kazino, lažybų ar totalizatoriaus punktuose, bingo, lošimo automatų salonuose - apmokestinami 15 procentų pajamų mokesčiu", - aiškina ji.

Specialistė patvirtino, jog apmokestinamas tik skirtumas tarp azartiniuose žaidimuose laimėtos sumos ir įmokėtos sumos. Taigi klaipėdietis už sėkmę lažybose turėtų sumokėti 480 litų. Nesumokėjus per nustatytą terminą laukia tai, kas ir visų, nemokančių mokesčių - auga delspinigiai, o skola valstybei galų gale išieškoma priverstiniu būdu.

Be to, visus azartinių lošimų laimėjimus, išskyrus iki 3 litų, privaloma deklaruoti metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje.

Inspektoriai apie laimėjimus sužino iš lažybų organizatorių. Todėl iš visų lažybų punktų lankytojų, kurių galimas laimėjimas viršija 3,5 tūkst. litų, reikalaujama asmens dokumento, pagal kurį jis vėliau ir identifikuojamas Mokesčių inspekcijoje.

 

ve.lt