Novakui Džokovičiui už sutartą mačą buvo siūloma 100 tūkstančių dolerių

27-erių metų tenisininkas Novakas Džokovičius, Jungtinių Amerikos Valstijų dienraščiui „USA Today“ pripažino, kad buvo sulaukęs siūlymo už 100 tūkstančių dolerių dalyvauti sutartame mače.

Pirma pasaulio teniso raketė siūlymo dalyvauti sutartame mače sulaukė 2006-aisiais metais. Nuo 2008-ųjų metų tenisininkai, apie gautus siūlymus dalyvauti sutartuose mačuose, privalo pranešti specialiai sukurtai Teniso sąžiningumo organizacijai.

N.Džokovičius pripažįsta, jog yra tikimybė, kad sutarti teniso mačai egzistuoja. Visa tai suduoda labai skaudų smūgį šiai sporto šakai.

„Tokie susitarimai pažeidžia įstatymus ir labai neigiamai gali paveikti mūsų sportą, – kalbėjo N.Džokovičius. – Šią problemą labai sunku išgyvendinti. Kai kurie žmonės turi priėjimą prie labai konfidencialios informacijos. Tai gali būti ir aptarnaujantis personalas, kuris turi galimybę lankytis persirengimo kambaryje, o ten dažnai ir būna aptariami labai asmeniški dalykai.“

Nuo 2008-ųjų metų įsteigta speciali organizacija kovojanti su korupcija tenise diskvalifikavo 11 žmonių. Penkis iš jų – visam gyvenimui. Įskaitant ir praėjusį mėnesį pačios griežčiausios bausmės sulaukusį 22 metų bokštelio teisėją iš Prancūzijos Morganą Lamrį.

 

15min.lt