Naujas skandalas A lygos padangėje – iš čempionato traukiasi „Kruoja“

Naujas skandalas A lygos padangėje – iš čempionato traukiasi „Kruoja“ 2015-08-25 12:07

Pakruojo „Kruojos“ klubas antradienį oficialiu pranešimu informavo Lietuvos futbolo federaciją apie pagrindinės ir antrosios komandos pasitraukimą iš Lietuvos „SMSCredit.lt A lygos“ čempionato bei I lygos pirmenybių.

„Kruojos“ klubo rašte teigiama, kad šį sprendimą nulėmė „pasikartojantys kaltinimai dėl galimai nesąžiningų trečiųjų asmenų, su kuriais klubas neturi nieko bendra, lažinimaisi dėl klubo komandų žaidžiamų rungtynių baigties, jų pagrindu LFF atitinkamų organų klubui ir jo komandoms reiškiami įtarimai dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimų, LFF atitinkamų įgaliotų pareigūnų atliekami veiksmai“ ir kita. Klubas taip pat pareiškė, kad „visokeriopai bendradarbiaus su LFF ar kitais tyrimų organais.“

Pagal LFF Varžybų nuostatų 96 straipsnį, komandai, sužaidusiai daugiau kaip pusę rungtynių, jos pasiekti rezultatai paliekami, o nesužaistose rungtynėse įskaitomi pralaimėjimai rezultatu 0:3. „Kruoja“ šį sezoną Lietuvos čempionate sužaidė 24-erias rungtynes iš 36, o „Kruoja-2“ I lygos pirmenybėse sužaidė 22-ejas rungtynes iš 34, t. y. daugiau nei pusę.

Tyrimai ir drausminės procedūros bus tęsiamos

Šių metų vasarį LFF Vykdomasis komitetas (VK) nagrinėdamas Pakruojo „Kruojos“ prašymą registruoti naujus klubo dalininkus užkirto kelią prieštaringos reputacijos tam tikriems užsienio valstybės piliečiams tapti klubo savininkais, taip pat uždrausta registruoti tris naujus žaidėjus.

Gegužės mėn. iš visų LFF vykdomų varžybų diskvalifikuoti keturi „Kruojos“ žaidėjai ir du treneriai iš užsienio, o vienam žaidėjui skirta trumpalaikė diskvalifikacija.

Po atlikto tyrimo dėl gegužės 27 d. „Kruojos“ rungtynių su „Šiauliais“ informacija perduota svarstyti LFF Drausmės komitetui. Praėjusią savaitę pradėtas dar vienas tyrimas dėl galimo sąžiningo žaidimo principų pažeidimų rugpjūčio 16 d. Lietuvos čempionato rungtynėse su „Šiauliais“.

Pagal gautą informaciją pradėta analizė ir dėl ketverių „Kruojos-2“ rungtynių birželio – liepos mėnesiais. LFF Nepaprastų atvejų komiteto sprendimu, siekiant nesąžiningo žaidimo prevencijos, neseniai nukeltos dvejos „Kruojos-2“ rungtynės Pirmoje lygoje. Atsižvelgiant į tai, LFF pabrėžia, kad nepaisant „Kruojos“ komandų pasitraukimo, minėti tyrimai bei drausminės procedūros bus tęsiamos.

DELFI primena, kad „Kruoja“ – ne pirma komanda, palikusi A lygą sezonui gerokai įsibėgėjus. 2012 m. liepą dėl skolų taip pasielgė Vilniaus REO, o 2010-ais – Vilniaus „Vėtra“.

Ne futbolas, o cirkas: kaip gintis, žaidėjus mokė inspektorius

Prieš savaitę Pakruojyje vykęs A lygos mačas tarp „Kruojos“ ir Šiaulių „Šiaulių“ pirmą kartą čempionato istorijoje buvo sustabdytas norint įspėti įtartinai žaidusius šeimininkų futbolininkus dėl jiems gresiančios atsakomybės.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) sąžiningo žaidimo pareigūnas Gerhardas Dunauskas ir rungtynių inspektorius Algimantas Galminas teisėjo Donato Šimėno stabdyti žaidimą paprašė antro kėlinio viduryje.

Tuo metu dviejų greitų įvarčių persvarą išbarsčiusi „Kruoja“ jau atsiliko nuo paskutinę vietą A lygoje užimančių varžovų 2:3.

Į skubų pasitarimą prie šoninės linijos buvo iškviesti ne tik abiejų komandų treneriai, bet ir trys „Kruojos“ gynėjai: ukrainietis Maksimas Adamenka, Arnas Mikaitis ir Alfredas Skroblas. Po trijų minučių mačas buvo pratęstas, o rezultatas iki finalinio švilpuko nebepakito.

Rungtynių inspektoriaus teigimu, dar prieš dvikovos pradžią G. Dunauskas pranešė turintis informacijos apie galimus susitarimus dėl rungtynių baigties. Netgi svarstyta galimybė perkelti mačą į rezervinę dieną.

Apie kilusius įtarimus buvo įspėti ir komandų treneriai bei aikštės teisėjas. Nepaisant sankcijų grėsmės, akistata vyko lyg pagal iš anksto rašytą scenarijų.

„Kruojai“ pirmaujant 2:0, staiga kilo statymų už „Šiauliams“ palankų rezultatą banga.Ypač daug lažintasi už trečią „Šiaulių“ įvartį. Statė ir už dar didesnį rezultatą, todėl mes prevenciškai sustabdėme rungtynes. Jei vyksta tokie dalykai, kito kelio nėra“, – sakė A. Galminas.

Po mačo rankomis skėsčiojo net ir „Kruojos“ vairininkas Nikolajus Trubačiovas, ugnį nukreipęs į savo auklėtinius.

„Net nežinau, ką kalbėti tokioje situacijoje. Ypač paskutiniai du praleisti įvarčiai yra tokie neįprasti. Bet kuris futbole nusimanantis žmogus nesuprastų, kas nutiko, todėl belieka pasveikinti svečių komandą su pergale. Nagrinėsime tuos momentus su klubo prezidentu ir darysime išvadas“, – savo komandai grūmojo specialistas.

Bet grūmoja pakruojiškiams ne tik jie patys: dėl galimai sutartų rungtynių LFF jau vykdo oficialų tyrimą.

Inspektoriaus pokalbis su „Kruojos“ žaidėjais vaizdo įraše – nuo 1:29:20 val.:

Lažybų šleifas paskui praėjusio sezono Lietuvos vicečempionų klubą driekiasi jau ne vienerius metus, bet šiemet skandalų kilo kaip niekad daug.

Gegužės pabaigoje kilus įtarimams dėl dalyvavimo lažybose buvo pavėlinta rungtynių, kuriose „Kruoja“ susitiko tais pačiais „Šiauliais“, pradžia. Kiek anksčiau LFF drausmės komitetas oficialiai nubaudė „Kruoją“ dėl sporto etiką ir sąžiningo žaidimo principus pažeidžiančio elgesio.

Iš visų LFF vykdomų varžybų trims mėnesiams tuomet buvo diskvalifikuoti nigerietis Prince'as Etuwe, Portugalijos pilietybę turintis Eldonas Maquemba, brazilas Felipe Gomesas, buvęs komandos vyriausiasis treneris iš Portugalijos Divaldo Alvešas ir jo tautietis vartininkų treneris Bruno Ribeiro.

Dar vienas „Kruojos“ žaidėjas – gynėjas Valdas Pocevičius – atsipirko trumpesne diskvalifikacija, o Pakruojo klubas – 2 tūkst. eurų pinigine bauda.

Sankcijos skirtos atlikus tyrimą dėl balandžio 28 d. vykusių „Kruojos“ rungtynių su Marijampolės „Sūduva“, kuriose atbulomis kojomis gynęsi pakruojiškiai pralaimėjo 0:3.

Perspėjimų apie prastą Pakruojo ekipos reputaciją sulaukė ir UEFA, bet pastaroji leido „Kruojai“ liepą dalyvauti Europos lygos atrankoje. Ir čia neapsieita be gėdingos istorijos: namuose Balstogės „Jagiellonia“ klubui nusileidę 0:1, išvykoje pakruojiškiai buvo sutrypti net 0:8. Rungtynes Lenkijoje stebėję futbolo aistruoliai tuomet taip pat puse lūpų kalbėjo apie nesuvokiamą „Kruojos“ žaidimą gynyboje.

 

delfi.lt