Masinis teniso skandalas - tarp 100 įtariamųjų ir TOP 30 raketė

Masinis teniso skandalas - tarp 100 įtariamųjų ir TOP 30 raketė 2019-12-16 16:33

Vokietijos dienraštis „Die Welt“ ir transliuotojas ZDF pirmadienį paskelbė žinią apie dar vieną sutartų teniso mačų skandalą, tačiau šįkart jis – rekordiškai didelis.

Belgijoje pradėtas tyrimas dėl sutartų teniso susitikimų baigčių išsiplėtė jau ir į kitas šalis, kuriose vyksta begalė turnyrų – Ispaniją, Prancūziją bei Jungtines Amerikos Valstijas. Su tyrėjais iš Belgijos jau susisiekė ir JAV federalinis tyrimų biuras.

Šaltiniai iš Vokietijos pranešė, kad šiame masiniame skandale yra įsipainioję maždaug 135 tenisininkai, tarp kurių – pirmojo ATP trisdešimtuko žaidėjas, iškovojęs keletą trofėjų ATP ture.

Vienas iš itariamųjų – vokietis, įvardintas trumpiniu „Max H“. Pastarasis pakomentuoti situaciją atsisakė.

„Ši byla apima Armėnijos lažybų mafiją, kuri savo tinklą apraizgė septyniose Europos šalyse. Ji dirbo beveik nepalikdama pėdsakų bei savo veiklą išplėtė tarptautiniu lygmeniu.

Grupuotė labai struktūruota – yra žmonės, atsakingi už banko sąskaitas, kiti – už pinigų plovimą, treti – susisiekimą su žaidėjais“, – situaciją pakomentavo Belgijos generalinis prokuroras.

Beje, sausį Ispanijos policija sulaikė 15 lažybomis tenise užsiėmusių armėnų, kurie, kaip manoma, yra iš tos pačios grupuotės.

Šiais metais už teniso dvikovų skaidrumą kovojanti „Tennis Integrity Unit“ dėl sutartų varžybų jau diskvalifikavo virš 20 tenisininkų, tarp kurių – ir moterys.

„Ir pirmajame 50-uke galėtumėte rasti žaidėjų, kurie yra įsivėlę į nešvarius žaidimus. Negalima teigti, kad yra sukčiaujama tik žemiausiuose lygmenyse. Tai vyksta visur“, – atskleidė Argentinos tenisininkas Marco Trungellitis (ATP-209), kuriam praeityje buvo siūlyta susitarti dėl rezultato, tačiau pastarasis iš karto susisiekė su prieš korupciją tenise kovojančiomis institucijomis.

 

15min.lt