Loterijoje JAV laimėtas 1,3 mlrd. USD prizas

Loterijoje JAV laimėtas 1,3 mlrd. USD prizas 2022-07-31 12:00

JAV loterijos „Mega Millions“ organizatoriai šeštadienį pranešė, kad mažiausiai vienas asmuo išlošė, patikslintais duomenimis, daugiau kaip 1,3 mlrd. USD aukso puodą – vieną didžiausių prizų šalies loterijų istorijoje.

Kaip nurodo tinklalapis megamillions.com, per penktadienio vakarą įvykusio lošimo aukso puodą, kurio suma yra apytikriai 1,337 mlrd. USD (1,311  mlrd. Eur) laimėjo vienas bilietas, įsigytas Ilinojuje.

„Esame sujaudinti tapę vieno iš didžiausių aukso puodų laimėjimo „Mega Millions“ istorijoje liudininkais“, – savo žinutėje parašė Pat McDonald, bendrovės „Mega Millions Consortium“ generalinė direktorė. – Nekantraujame sužinoti, kas laimėjo, ir tikimės greitai pasveikinti laimėtoją!“

Šis aukso puodas yra trečias pagal dydį kada nors Jungtinėse Valstijose išloštas loterijos prizas. Milžiniška suma susikaupė, nes nuo balandžio 15 dienos niekas neatspėjo šešių iškritusių skaičių ir per 29 lošimus iš eilės pagrindinio prizo niekas nelaimėjo.

Pasaulinis visų laikų didžiausio loterijos laimėjimo rekordas buvo užregistruotas 2016 m. sausį, kai kitoje JAV nacionalinėje loterijoje „Powerball“ buvo išlošta 1,586 mlrd. USD (1,555 mlrd. Eur dabartiniu kursu). Tiesa, tąsyk aukso puodą pasidalijo trys laimingieji.

Antro didžiausio prizo – ir didžiausio, kada nors išloštas vieno asmens – laimėtojas paaiškėjo 2018 metų spalį, kai „Mega Millions“ buvo surinkusi 1,5 mlrd. USD aukso puodą.

Tikimybė išlošti aukso puodą yra viena iš 302,5 milijono. Ji yra gerokai mažesnė negu tikimybė būti nutrenktam žaibo – JAV vyriausybės statistika rodo, kad tokia nelaimė ištinka vieną iš milijono.

Laimėtojas ar laimėtojai galės rinktis galimybę gauti didesnę sumą, išmokamą per 29 metus, bet dauguma paprastai renkasi mažesnį vienkartinį išmokėjimą. „Mega Millions“ prognozuoja, kad pastaroji suma būtų apie 780,5 mln. USD (765 mln. Eur).

Nuo šių sumų reikšminga dalis dar būtų nurėžta mokesčiams, bet laimėtojui vis tiek liktų daug pinigų.

Laimėtojams paprastai rekomenduojama nedelsiant kreiptis į finansų konsultantus – dar prieš atsiimant prizą.

Finansų planuotojas Robertas Pagliarini taip pat pataria laimėjusiems dideles sumas „minutėlei žengti į šalį nuo šios situacijos beprotiškumo“ ir gerai pagalvoti, kokios savo gyvenimo dalies jie „nenori pakeisti“.

 „Mega Millions“ organizuojama 45 valstijose ir sostinėje Vašingtone, taip pat JAV Mergelių Salose. Žaidimą prižiūri JAV loterijų tarnybos.

Penktadienio laimingoji skaičių kombinacija buvo 13-36-45-57-67 ir 14.