Loterija Ispanijoje prasidėjo - populiariausias kalėdinis žaidimas šalyje

Loterija Ispanijoje prasidėjo - populiariausias kalėdinis žaidimas šalyje 2021-12-22 19:44

Anksti trečiadienį Madrido karališkajame operos teatre prasidėjo Ispanijos Kalėdų loterijos laimingųjų skaičių traukimas. Laimėtojų laukia iš viso 2,4 milijardo eurų.

Ceremonija trunka nuo trijų iki keturių valandų, nes lošiama ir dėl daug mažesnių prizų. Pagrindinis prizas, pavadintas „El Gordo“, arba „Riebusis“, yra 4 milijonai eurų už visą bilietą. Jis išmokamas 172 kartus, nes tiek kartų parduodamas kiekvienas iš 100 tūkst. bilietų numerių. Bilietai parduodami ir dalimis.

Daugiau nei prieš 200 metų pradėta loterija laikoma seniausia pasaulyje, o kartu ir didžiausia dėl bendros sumos. Ispanijoje tai – didžiulis įvykis, kone kiekvienas perka bent vieną vadinamąjį „decimo“ – dešimtadalį vieno bilieto. Milijoninė auditorija tiesiogiai stebi loteriją per televiziją.

Skaičius dainuodami deklamuoja Madrido Šv. Ildefonso internatinės mokyklos mokiniai – taip pat ir šiemet, bet paisydami socialinio atstumo ir su kaukėmis, kurias leista nusiimti tik per patį pasirodymą.

Yra du loterijos būgnai. Pirmajame didesniame būgne yra 100 tūkst. medinių rutulių su bilietų numeriais, antrajame – apie 1 800 medinių rutulių su laimėtomis sumomis. Lošimo metu du rutuliai iš abiejų būgnų vienu metu įkrenta į stiklinį dubenį.