LKL vadovas Remigijus Milašius: „Jei klubai įsivėlė į lažybas – būsime negailestingi“

Vasario 18 dieną Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė informacija dėl galimai sutartų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynių. Kėdainių „Nevėžio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ akistata baigėsi triuškinančia klaipėdiečių pergale 116:73.

Įtarimų sukėlė tai, jog po trijų kėlinių Kėdainių klubas atsiliko 15 taškų skirtumu 65:80, tačiau lemiamą kėlinį „Nevėžis“ sužaidė itin prastai, pralaimėjo atkarpą 8:36 ir patyrė triuškinantį pralaimėjimą.

Būtent šis faktas ir laikomas galimai sutartų rungtynių scenarijumi, nes lažybų bendrovės siūlė statymą, kuriame buvo klausiama, ar po trijų kėlinių vienas iš klubų atsiliks ne itin dideliu skirtumu, tačiau pralaimės daugiau kaip 30 taškų skirtumu.

Lietuvos krepšinio lyga pagal gautą informaciją išnagrinėjo šią situaciją, tačiau nerado aiškių įrodymų, kad šių rungtynių baigtis ir rezultatas būtų paveiktas tyčinių žaidėjų ar trenerio veiksmų.

„Mes aktyviai domimės ir sekame bet kokią informaciją, susijusią su sutartomis rungtynėmis ir lažybomis. Šiuo atveju neradome jokių konkrečių įrodymų, jog „Nevėžio“ klubo atstovai galėjo dalyvauti tam tikruose susitarimuose. Tose rungtynėse žaidė Eurolygos lygio komanda prieš ekipą, kuri čempionate rikiuojasi turnyro lentelės gale, todėl pralaimėjimas tokiu skirtumu stebinti neturėtų“, – teigė LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas.

Lyga supranta, kad tai yra globali problema, palietusi daugelį sporto šakų visame pasaulyje. Šiuo metu baigiamos vesti derybos su užsienio lažybų priežiūros bendrove ir netrukus bus pasirašyta sutartis. Ši bendrovė stebi įvykius visame pasaulyje, nes LKL rungtynių rezultatų spėjimai yra įtraukti į daugelio užsienio lažybų bendrovių pasiūlą.

„Baigiame derinti sutarties sąlygas su užsienio bendrove, kuri stebi įvykius lažybų rinkoje. Manome, kad tai didelis žingsnis pirmyn, ir gauti svarbią bei patikimą informaciją apie galimus susitarimus bus daug paprasčiau“, – sakė R.Brazauskas.

LKL čempionate dalyvaujančių klubų skaidrumu neabejojantis prezidentas Remigijus Milašius teigė, jog jei ateityje tokia informacija pasitvirtintų, ekipų ir pačių krepšininkų lauktų labai griežtos sankcijos.

„Bet kokia informacija ir įtarimai, jog mūsų čempionato rungtynės gali būti parduotos ar kitaip klastojamas jų rezultatas, yra tiriama ir mes jos tikrai nepraleidžiame pro akis. Tačiau neabejoju, kad visi lygos klubai yra sąžiningi ir savo vertę nori įrodyti krepšinio aikštelėje nesiveldami į jokius užkulisinius žaidimus. Jeigu ateityje paaiškėtų, jog klubai yra įsivėlę į lažybas, lyga būtų tikrai negailestinga ir grėstų rimtos baudos ir diskvalifikacijos“, – LKL.lt puslapiui teigė LKL prezidentas Remigijus Milašius.

 

15min.lt