LFF neatmeta galimybės sustabdyti šalies futbolo čempionatą

Lietuvos futbolo federacija (LFF) kreipėsi į klubus dėl pastaruoju metu iš tarptautinių partnerių gaunamų signalų apie šalies čempionate padažnėjusius įtarimus dėl galimai manipuliuotų rungtynių rezultatų, rašo lff.lt.

sms-credit-a-lyga-531c5a735eb59

Šią tendenciją patvirtina pastaraisiais mėnesiais LFF Drausmės komiteto paskirtos sankcijos žaidėjams ir klubams. Vienam iš žaidėjų paskirta draudimo dalyvauti bet kokioje su futbolu susijusioje veikloje sankcija.

LFF kreipimesi klubams pažymi, kad visiškai netoleruoja ir netoleruos jokių bandymų manipuliuoti rungtynių rezultatais ir ragina klubus skirti ypatingą dėmesį šio klausimo prevencijai užtikrinti.

LFF tikisi, jog bendromis pastangomis, kartu su klubais, pavyks užkardyti kelią nesąžiningiems asmenims ir neprireiks imtis kardinalių priemonių - tokių, kaip šalies čempionato sustabdymas.

Plačiau tai pakomentuoti paprašėme LFF generalinį direktorių Edviną Eimontą.

Kodėl gali prireikti nutraukti šalies čempionatą?

Nėra taip, kad mes dabar jau ėmėme ir apsvarstėme to galimybę. Pasirėmėme kitų šalių patirtimi, kur tokie dalykai buvo taikomi.

Kur, jei ne paslaptis?

Kiek aš pamenu, kažkuriam laikui buvo sustabdytas Austrijos čempionatas. Tai yra kardinalios priemonės, kurių imamasi, kai situacija tampa visai nebevaldoma ir kai tai matome per kone visas rungtynes. Tai yra viena iš UEFA rekomenduotinų priemonių. Suprantama, niekas nenori, kad šios priemonės reikėtų griebtis.

Ne paprasčiau būtų kaip nors nubausti kaltininkus? Kad ir pašalinti iš pirmenybių?

Be abejo paprasčiau. Bet jeigu pasitvirtins kaltinimai, kad pusė klubų yra tokie?

Įtariami pusė A lygos klubų?

Mums ateina raportai iš tarptautinių partnerių ir dabar yra pradėti tyrimai dėl „Ekrano“, „Klaipėdos granito“, „Bangos“, „Šiaulių“ rungtynių. Tai yra keturi klubai iš dešimties. O dar eilės laukia „Dainava“. Patys suprantate, kad situacija tikrai nėra gera. Čia aš kalbu apie pareikštus įtarimus, o ne įrodymus. Tačiau bet kokiu atveju matosi tam tikros tendencijos. Tai nėra vienetiniai atvejai.

Ši kova prasidėjo šiemet. Ar tai dėl to, kad šiemet situacija tapo labai daug prastesnė, negu būdavo anksčiau?

Nėra taip, kad šiemetinė situacija ypatingai skirtųsi nuo to, kas buvo ankstesniais metais. Bet dabar tiesiog yra sukaupta daugiau stebėsenos patirties, didesnės galimybės gauti detalesnius duomenis ir statistiką. Pačios federacijos šiemet gavo daugiau įrankių kovai. Visada mes bandėme įrodinėti teisiškai, pagal įstatymo raidę, baudžiamąjį kodeksą. Turėjome poziciją, kad jeigu yra užvesta byla, jeigu yra teismo sprendimas, tada galime ir mes bausti. Dabar tai yra atskirta. Viena – baudžiamieji dalykai, kuriuos atlieka valstybinė teisėsauga, kita – sportinės diskvalifikacijos, ką savo ruožtu sprendžia federacijos. Ir toks požiūris mums atriša rankas. Nėra taip, kad Lietuvos futbolo federacija staiga atsibudo ir pradėjo kovoti. Tiesiog anksčiau turėjome kitą praktiką, kitą nuomonę. Bet pagal pažeidimų kiekius ir matydami, kaip lėtai jie vystosi teisinė baudžiamoji-persekiojamoji praktika, matome, kad jeigu tokia linkme eisime toliau, bus krachas. Ir panašiai yra ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniame futbole. Juo labiau, kad Tarptautinio sporto arbitražo sprendimai apie manipuliacijas būna federacijų naudai ir nuteikia jas optimistiškai.

LFF kreipimesi yra parašyta apie bendras pastangas. Su kuo tas pastangas žadate vienyti?

Mūsų žinutė yra tokia: visi mūsų veiksmai, yra tam, kad žaidėjai suprastų: jeigu net tu nedalyvauji susitarimuose, bet tu žinai, kad jie yra, tu turi apie tai kalbėti. Jeigu mes kartu prieš tai nekovosim, sugriausime savo futbolą visai. Tikrai nebus taip, kad federacija užsiims šiuo klausimu ir viskas bus išspręsta. Tai yra visų reikalas. Dabar visi gudrūs, visi sako: žinot tą, žinom aną. O kai paklausi konkrečiai, deda į krūmus.  O iš tiesų neįsivėlusiam į nešvarų žaidimą futbolininkui toks žaidimas yra labai nenaudingas. Kaip į tave žiūrės, jeigu tu žaidei viename, kitame, trečiame klube, kurie turėjo tą įrašą šioje juodojoje statistikoje? Tai yra blogai pačiam žaidėjui, tolesnei jo karjerai. Ir kiekvienas žaidėjas ir jo agentas turėtų pagalvoti – ar jam naudinga sudarinėti sutartį su klubu, kuris automatiškai uždės dėmę jo CV?

 

lff.lt