LFF atskleidė „Ekrano“ ir „Klaipėdos granito“ žaidėjus, įtariamus sukčiavimu

panevezio-ekrano-klubo-futbolininkai-66027544

Nebaudžiamumu įtikėję ir lengvo uždarbio panūdę futbolo atstovai pagaliau gali gauti per nagus. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) drausmės komitetas penktadienį suspendavo septynis A lygos žaidėjus, įtariamus dalyvavus susitarimuose dėl rungtynių baigties. Tokios sankcijos susilaukė ne tik pastarosiomis savaitėmis linksniuoto Panevėžio „Ekrano“, bet ir „Klaipėdos granito“ futbolininkai, o Gargždų „Banga“ jau pretenduoja į recidyvistų statusą.

Lažybų skandalą narpliojusiam LFF tyrimų komitetui įkliuvo „Ekrane“ rungtyniaujantys Martynas Dūda, Lukas Žukauskas ir brazilas Elderis da Silva bei „Klaipėdos granito“ atstovai Ernestas Veliulis, latvis Michailas Ziziliovas bei ukrainiečiai Olegas Dmitrenka ir Aleksandras Tarasenka.

Įtarimų šešėlis ant šių futbolininkų krito dėl pasirodymo rugsėjo 18 d. vykusiose Lietuvos čempionato rungtynėse tarp „Ekrano“ ir „Šiaulių“ (2:3) bei rugsėjo 28 d. mače tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir „Klaipėdos granito“ (3:0).

Futbolininkai buvo suspenduoti iki tol, kol LFF Drausmės komitetas priims galutinius sprendimus dėl nuobaudų. Kitas jo posėdis vyks ateinantį trečiadienį.

„Tokie dalykai negali laukti posėdžio. Priėmėme tam tikras sankcijas, kurios galios, kol vyksta tyrimas“, – DELFI teigė LFF generalinis direktorius Edvinas Eimontas.

Kaip nustatyti žaidėjai, galimai susigundę lažybomis, ir ką konkrečiai jie padarė, E. Eimontas neatskleidė.

„Yra surinkta tam tikra informacija ir jau atlikti tam tikri veiksmai. Yra raportai, gauti iš UEFA, yra apklausos. Yra labai objektyvių įrodymų, šitas dalykas nepaimtas „iš lempos“. Bet daugiau negaliu nieko pasakyti, vyksta tyrimas. Nepasakyčiau, kad įrodyti kaltę tokiais atvejais lengva“, – kalbėjo vienas LFF vadovų.

Jis pripažino, kad situacija dėl manipuliavimo rungtynių rezultatais Lietuvoje jau kelia nebe nerimą, o rimtą grėsmę sporto integralumui.

„Ženklai – labai blogi, gauta ir daugiau informacijos, kuri bus perduota teisėsaugos pareigūnams“, – neslėpė E. Eimontas.

Kaip DELFI teigė LFF sąžiningo žaidimo pareigūnas Gerhardas Dunauskas, „Klaipėdos granito“ savininkai noriai bendradarbiauja su LFF tyrimų komitetu, o „Ekrano“ klubo poziciją kilus skandalui jis pavadino pasyvia.

Kiek tęsis tyrimas, G. Dunauskas nesiėmė prognozuoti. Sprendimas suspenduoti žaidėjus per 7 dienas gali būti skundžiamas LFF Apeliaciniam komitetui.

„Banga“ tiriama antrą kartą

„Ekranu“ ir „Klaipėdos granitu“ LFF neapsiribojo: penktadienį pradėtas ir dar vienas naujas tyrimas.

Šįkart jo epicentre atsidurs „Bangos“ komanda, kurios pasirodymas praėjusio sekmadienio akistatoje su „Trakais“ badė akis ne tik tyrėjams, bet ir paprastiems futbolo mėgėjams.

Begalę progų sukūrę lygos naujokai gargždiškius nugalėjo 4:0. LFF tyrimą pradėjo sulaukusi perspėjimo signalo iš lažybų rinką analizuojančios agentūros „Sportradar“.

Primename, kad LFF tyrimų komitetas šį sezoną darbo ėmėsi nebe pirmą kartą.

Birželį DELFI pranešė apie tą pačią „Bangą“ užgulusius įtarimus tyčia pralaimėjus „Atlantui“ rezultatu 0:2. Atlikusi tyrimą LFF uždraudė „Bangos“ viceprezidentui iš Rusijos Dmitrijui Baidai dvejus metus verstis veikla, susijusia su futbolu, jo tautietį vartininką Soslanbeką Aršijevą diskvalifikavo iki sezono pabaigos, o klubui skyrė 50 tūkst. litų baudą. Pateikus apeliaciją, pastaroji buvo sumažinta penkis kartus, bet diskvalifikacijos liko galioti.

 

delfi.lt