Lažybų punktams – aukso gysla

Europos krepšinio čempionato nekantriai laukė ne tik šios sporto šakos gerbėjai, bet ir lažybų punktai. Prasidėjus pirmenybėms, į juos užsuka keliskart daugiau klientų nei įprastai. Juk kur kas daugiau adrenalino stebėti varžybas, kai už jų baigtį, taškų santykį ar atskirų žaidėjų pasirodymą lažinamasi pinigų.

Lietuviai įdėmiai stebi Europos krepšinio čempionato naujienas ir, natūralu, kai kurie mano, kad savo sukauptas žinias gali paversti pelnu. Panevėžiečiai nuo besilažinančiųjų kituose miestuose neišsiskiria, didelių išimčių nėra.

„Iš esmės didžioji dalis statymų yra už Lietuvos rinktinės varžybas bei jos galimybes iškovoti auksą. Taip pat, natūralu, dauguma statymų yra už favoritų pergales, o sumos varijuoja nuo lito iki kelių tūkstančių“, – „Sekundei“ teigė „Orakulo“ lažybų analitikas Egidijus.

Lietuvai sėkmingai pasirodžius antrame etape, sulaukiama vis daugiau manančiųjų, kad mūsų šalies rinktinė pasipuoš aukso medaliais.

„Spėjant čempionato nugalėtoją, maždaug 75 procentai klientų įsitikinę, kad lietuviai užims pirmą vietą. Galbūt tai lemia patriotizmas. Yra nemažai žmonių, kurie atvyksta pirmą kartą ir lažinasi už tam tikras rungtynes, galbūt jiems taip įdomiau žiūrėti varžybas“, – svarsto lažybų analitikas.

Anot Egidijaus, kontorose statomos didesnės sumos grynaisiais pinigais nei internetu lažybų bendrovės portale. „Atskleisti, kiek kartų padidėja lažybų bendrovės apyvarta tokio čempionato laikotarpiu, negaliu, nes tai konfidenciali informacija. Tačiau faktas, kad lošėjų ir lažybų skaičius akivaizdžiai didesnis.

Iš esmės šis Europos čempionatas yra pagrindinis metų sporto įvykis lažybų bendrovėms, tačiau, be šių pirmenybių, yra ir kitų varžybų, kurios kelia didelį susidomėjimą, pavyzdžiui, futbolo Čempionų lygos turnyras“, – teigė vienos lažybų kompanijos atstovas. Unikalūs laimėjimai Šios Senojo žemyno krepšinio pirmenybės pasižymi netikėtų rezultatų gausa, kai pajėgios komandos pirmame ir antrame etape netikėtai suklupdavo prieš autsaiderėmis laikytas rinktines. Kadangi didžioji dauguma lažinasi už favoritų sėkmę, netikėti rezultatai neša pelną lažybų organizatoriams.

Tačiau „Topsport“ vadovas Gintaras Staniulis gali papasakoti keletą istorijų, kai fortūna nusišypsojo spėjusiesiems silpnesnių komandų pergales.

„Pamenu vieną atvejį, kai žmogus, pastatęs 400 litų, išlošė 32 tūkstančius. Jis statė už autsaiderių pergales. Tai buvo kombinuotasis keturių įvykių statymas pagal didelį koeficientą. Teko išmokėti tokią sumą.

Ankstesniuose krepšinio čempionatuose pajėgios būdavo trys ar keturios rinktinės, jos buvo aiškios favoritės. Dabar gi matome, kad ne krepšinio šalys, tokios kaip Ukraina, Suomija, puikiai pasirodė pirmame etape ir pateko į tolesnes kovas“, – kalbėjo G. Staniulis. Tačiau jis įspėjo, kad naivu tikėtis greito ir didelio laimėjimo.

„Lažybos – tai ne kazino, kur siekiama lengvai pralobti. Statymų sumos nėra didžiulės, žmonės turi domėtis varžybomis, sekti rezultatus. Nėra taip, kad kas nors labai greitai išloštų didelę sumą“, – teigė lažybų bendrovės vadovas.

balsas.lt