Lažybų organizatoriai gavo smūgį

Teismas užsienio lažybų svetainėms Unibet ir Triobet uždraudė Lietuvoje esantiems asmenims teikti lažybų paslaugas, o svetaines reklamuoti Lietuvoje.

Tokį sprendimą po maždaug pusantrų metų bylinėjimosi priėmė Vilniaus apygardos teismas. Nutartis per 30 dienų dar gali būti apskųsta Lietuvos apeliaciniam teismui.

Ieškinį teismui pateikusios didžiausios šalies lažybų bendrovės „TopSport” ir „Orakulas” bei jas vienijantis Lažybų organizatorių aljansas apskaičiavo, kad dėl Lietuvoje nelegaliai veikusių penkių užsienio įmonių lažybų svetainių patyrė 1,097 mln. litų žalos ir prašė iš svetaines valdančių bendrovių priteisti tokią sumą.

Teismas buvo areštavęs tokios vertės užsienio lažybų bendrovių turto ir nusprendė, kad žala neįrodyta. Tik uždraudė teikti šias paslaugas Lietuvoje.

„Nėra pateikta įrodymų, kad ieškovai dėl atsakovų veiklos apskritai patyrė nuostolių ir koks apytiksliai galėtų būti tokių nuostolių dydis”, – nutarė Vilniaus apygardos teismas.

Tuo tarpu bylą dėl ieškinių svetaines bwin.com, sportingbet.com ir bet365.com valdančioms bendrovėms „Bwin. party services”, „Hillside (New Media)” ir „Nordic Gaming Group” teismas nutraukė.

„TopSport” bei „Orakulas” su įmonėmis pasirašė taikos sutartis, o „Bwin. party services” pernai neteko veiklos licencijos.

Teismas taip pat įpareigojo unibet.com valdančią „Unibet” ir triobet.com valdančią „Nordic Gaming Group” nutraukti svetainių reklamą Lietuvoje, taip pat reklamą lietuviškuose interneto portaluose, orientuotuose į Lietuvos rinką.

lrytas.lt