Lažybų bendrovės neturi teisės organizuoti lažybų internetu

Teismas nutarė, jog lošimų bendrovės neturi teisės organizuoti lažybų internetu ar telefonu.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros skundą Valstybinei lošimų priežiūros komisijai patenkino prokurorų prašymą apginti viešąjį interesą, pranešė teismas. Teismo sprendimas dar galės būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Generalinė prokuratūra, siekdama apginti viešąjį interesą, prašė teismo panaikinti Valstybinės lošimų priežiūros komisijos pernai birželį ir šiemet vasarį bei gegužę priimtus nutarimus, kuriais buvo patvirtinti leidimai trims bendrovėms "Top Sport", "Baltic Bet" ir "Orakulas" suteiktus leidimus lažybas organizuoti internetu ar telefonu.

Generalinė prokuratūra teismui nurodė, jog Azartinių lošimų įstatymas ir kiti teisės aktai nustato, jog lažybos gali būti organizuojamos ir gali vykti tik lažybų punkte, visus kitus lažybų organizavimo būdus, tokius kaip lažybos telefonu ar internetu, įstatymas draudžia.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, nutarė, kad Lošimų komisija vasario ir gegužės nutarimais leidusi "Baltic Bet" ir "Orakului" organizuoti lažybas internetu ar telefonu, pažeidė Azartinių lošimų įstatymą, todėl panaikino šiuos nutarimus.

Tačiau "Top Sport" pernai birželį išduoto leidimo teismas nepanaikino, nes Generalinė prokuratūra praleido įstatymo nustatytą terminą ir į teismą kreipėsi tik šių metų rugpjūtį.

BNS