Lažybos iš rinkimų baigties: didžiausia laimėta suma viršija 3000 litų

Seimo rinkimai šiuo metu labiausiai Lietuvoje aptarinėjama tema, kuri prasiskverbė į visas sritis. Ne išimtis ir lažybų punktai, kur prieš pat rinkimus žmonės turėjo galimybę daryti statymus už vienokius ar kitokius rinkimų rezultatus.

Balsas.lt jau rašė apie tai, kokias galimybes spėti rinkimų baigtį siūlė lažybų punktai.

Kaip teigia lažybų bendrovių atstovai, statymai dėl rinkimų baigties buvo išties populiarūs, tačiau nepralenkė tokių svarbių sportinių įvykių kaip Eurolyga arba Čempionų lyga populiarumo.

Lažybų bendrovės „Tony Bet“ bukmekeris Mantas naujienų portalui Balsas.lt pasakojo, kad prieš rinkimus žmonės darė statymus tiek už vienmandatėse, tiek už daugiamandatėse kandidatuojančius politikus.

Jo teigimu, žmonės tikėjo tiek konservatoriais, tiek liberalais, kurie pateisino jų viltis, tiesa, Lietuvos socialdemokratai (LSDP) pralošė rinkimus Darbo partijai (DP), nors buvo nemažai statančių už Algirdo Butkevičiaus vadovaujamą partiją.

Tikėjo V. Romanovo sėkme

O štai, pavyzdžiui, tikimybė, kad Vladimiro Romanovo įkurta „Lietuvos žmonių partija“ buvo labai maža, todėl statymo koaficientas už šią politinę organizaciją buvo labai didelis. Nepaisant to, buvo žmonių, kurie spėjo, kad ši partija laimės rinkimus. Tiesa, paskutinėmis dienomis, buvo manančių, kad laimės teisėjos Neringos Venckienės atstovaujama partija „Drąsos kelias“.

Balsas.lt kalbintas bukmekeris teigė, kad dažniausiai žmonės statė simbolines sumas, tačiau kartais pasitaikydavo ir 1000 litų viršijančių statymų.

„Pas mus galima buvo procentus spėti, ar viršys partija tam tikrą procentą balsų, buvo duodami palyginimai, kuri partija geriau pasirodys. Iš tų realesnių koeficientų buvo realesnės ir sumos, ir 1000 litų, ir daugiau“, - pasakojo jis. Lažybų bendrovės atstovas atskleidė, kad didžiausia už spėjimą apie rinkimų baigtį laimėta suma siekė 2500 litų. Ją laimėjęs žmogus statė 1000 litų.

Rinkėjų aktyvumas lėmė susidomėjimą lažybomis

Lažybų bendrovės „Top Sport“ valdybos pirmininkas Gintaras Staniulis tikino, kad susidomėjimas statymais iš rinkimų išties buvo nemažas.

„Nedažnai politiniai įvykiai lažybų pasiūloje pasitaiko, per šiuos rinkimus matėsi, kad aktyvumas buvo gana didelis, ir buvo tokių, kurie bandė spėti, kaip baigsis tie rinkimai“, - sakė jis.

Pašnekovas su naujienų portalu Balsas.lt pasidalino keliais pastebėjimais. Lažybų bendrovė leido spėti, ar LSDP surinks daugiau kaip 18,5 proc., ar mažiau, o ši partija surinko 18,44 proc., todėl galima teigti, kad bukmekeriai gana tiksliai pataikė, be to, rezultatai nebuvo žinomi iki pat pabaigos, kaip krepšinyje ar futbole, kai iki paskutinės minutės nėra žinomas rezultatas.

Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad bukmekeriai spėjo, kad Lietuvos Respublikos Liberalų (LRLS) sąjūdis surinks daugiau kaip 5,5 proc., o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai daugiau kaip 10,5 proc. „Kaip matome, ir vieni, ir kiti surinko tikrai daugiau. Čia gal bukmekerių ar analitikų buvo nuvertintos partijų galimybės“, - svarstė G. Staniulis.

Pasak jo, statymų už nepopuliarias partijas taip pat pasitaikydavo, tačiau sumos buvo labai nedidelės, nes kokiai nors Respublikonų ar Emigrantų partijai laimėti rinkimus tiek pat realu, kaip Hondūrui pasaulio futbolo čempionatą.

Didelės sumos – retenybė

G. Staniulio manymu, labai didelės sumos už rinkimus nebuvo statomos dėl to, kad klientams visgi įdomiau statyti už varžybas, kai rezultatas greitai išaiškėjo, per rinkimus viskas buvo kitaip – teko ilgai laukti, kol Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) suskaičiuos rezultatus iš visų apygardų. Statomos sumos siekė 1000 litų ribą, tačiau nepasitaikė tokių, kurie statytų dešimtis ar šimtus tūkstančių.

„Top Sport“ valdybos pirmininkas papasakojo, kad kiekvienas žmogus turėjo galimybę sukombinuoti kelis įvykius, pavyzdžiui, kiek procentų surinks LRLS ir TS-LKD. Sudauginus koeficientus, jie gali viršyti ir 10, tokiu būdu, pastačius šimtą litų yra galimybė laimėti 1000 litų ir daugiau.

Jis atskleidė, kad spėjant Seimo rinkimų baigtį didžiausias laimėjimas, kurį užfiksavo bendrovė, viršijo 3000 litų. Žmogus pastatė 200 litų ir spėjo, kad LRLS surinks daugiau kaip 5,5 proc., Tvarka ir teisingumas surinks 10,5 proc., „Drąsos kelias“ daugiau kaip 4,5 proc., Sąjunga „Taip“ – mažiau 4,5 proc. Viskas buvo sukombinuota, koeficientas siekė 15,35 ir gavosi nemaža suma, pastačius 200 litų.

 

balsas.lt