Lankytojo komentaras: lažybos sporte

Šiuo metu Lietuvoje apstu įvairių lažybų bendrovių, kuriose iš pinigų dėl rungtynių baigties lažinasi ne tik sporto aistruoliai, bet ir į ydingas pinkles patekę patys sportininkai. Pasirodo, kad panašūs negatyvūs reiškiniai mūsų šalyje buvo pastebėti jau daugiau nei prieš septyniasdešimt metų tarp moksleivių.

Štai kaip moksleivių bėdas vidurinėse mokyklose matė 1940 m. gruodžio 3 d. laikraštis "Raudonasis sportas" straipsnyje "Neverskim sporto azartu":

"Kai kuriose Kauno ir provincijos vidurinėse mokyklose įsivyravo blogas paprotys žaisti krepšinį ir stalo tenisą iš pinigų. Dažnai atsitinka, kad silpnesnis žaidėjas yra verčiamas žaisti iš pinigų, nes kitaip jam neleidžiama žaisti ir treniruotis. Neretai silpnesnis žaidėjas pralošia pinigus, skirtus ne tik buterbrodui ar šiaip priešpiečiams, bet ir knygoms bei sąsiuviniams. Tuo būdu nukenčia ir jo piniginė, ir mokslas.

Dažniausiai stipresni žaidėjai stengiasi suvilioti silpnesnius žaidėjus lošti iš pinigų, dedamiesi esą tą dieną labai blogos formos. Bet kai pinigai

jau pas teisėją, vadinasi, kai pelė jau įlenda į sląstus, tada, tie gerieji žaidėjai, parodo savo puikų žaidimą, visai sukirsdami priešininką.

Dar gerai, jei žaidžiama iš 10 ar 20 centų, bet kartais ir iš didesnių sumų - 5 ar 10 litų. Tada prasideda azartinis žaidimas. Silpnesnis žaidėjas, norėdamas atsilošti, vėl žaidžia iš pinigų, o laimėtojas vis žarsto patenkintas pinigus į savo piniginę.

Mokinys, stalo tenisistas ar krepšininkas, patekęs į azartą, niekuo daugiau nesirūpina: jis pamiršta jog reikia eiti namo ruošti pamokas, užsiimti kultūriniu ar visuomeniniu darbu. Tuo būdu sveikas sportas yra verčiamas paprastu, azartiniu lošimu, o sporto ar mokyklos salė azartiniu klubu.

Aišku, kad socialistinėj mokykloj tokiems "sporto" ir ypač lengvo uždarbio mėgėjams vietos nėra. Prieš šitokį įprotį turi imtis griežtų priemonių mokytojai ir patys mokiniai, nes mokytojams yra sunku sekti visus moksleivio "darbelius". Pirmiausiai, šitoks azartas turėtų būti mokykloj griežtai uždraustas. Bet tai dar nėra viskas. Kūno kultūros mokytojas turėtų paaiškinti moksleiviams, koks to azarto žalingumas ir patarti jį mesti. Jeigu po tokių patarimų ir paaiškinimų mokiniai vis dar darytų savaip, tada tektų sugautiems iš viso uždrausti žaisti mokyklos patalpose.

Tagi, moksleiviai sportininkai, imkitės patys iniciatyvos sudrausti azarto mėgėjus, nes tas kenkia geram sportininko, o kartu ir sportininko vardui".

 

ve.lt