Krepšinio turnyrai – susilaukiantys didžiausio susidomėjimo

Krepšinio turnyrai – susilaukiantys didžiausio susidomėjimo © pexels 2021-03-23 07:57

Lietuvoje krepšinis vienareikšmiškai yra sporto šaka numeris vienas. Būtent šį komandinį sportą labiausiai mėgsta ir azartiški mūsų tautiečiai – daugiausiai statymų yra atliekama už įvairias krepšinio rungtynes.

Šiame straipsnyje aptarsime krepšinio turnyrus, kurie Lietuvoje susilaukia didžiausio dėmesio. Tiesa, tai vertinsime ne pagal žiūrovų kiekį, o pagal atliekamą statymų skaičių.

Lyderė, žinoma, Eurolyga

Nors už Europos ribų pajėgiausias Senojo žemyno klubinio krepšinio turnyras Eurolyga niekam nėra per daug įdomus, tačiau Lietuvoje šis čempionatas susilaukia milžiniško dėmesio. Tą turbūt lemia, kad Eurolygoje kiekvienais metais žaidžia visos šalies nacionalinė komanda Kauno „Žalgiris“, o praeityje žaidė ir kitos Lietuvos komandos (Vilniaus „Rytas“ Eurolygoje yra sužaidęs penkis sezonus, o Klaipėdos „Neptūnas“ – vieną).

Būtent statymai už „Žalgirio“ pergales ir mačus dažniausiai pritraukia lietuvių dėmesį (verta paminėti, kad už „Žalgirį“ yra labai populiarios ir lažybos gyvai internetu). Tuo turbūt stebėtis nereikėtų, nes pasaulinė praktika rodo, jog aistruoliai yra linkę statyti už tas komandas, kurias nuoširdžiai myli ir palaiko. Juk „Žalgiris“ galima sakyti yra mūsų nacionalinis simbolis.

Populiarūs vietiniai čempionatai

Paskutinius penkis metus matome, kad Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe“-LKL) gerokai šoko į viršų, o tai aiškiai patiko ir azartiškiems žmonėms. Praktiškai už visas LKL komandas dažnai atliekami statymai. Vieni stato už savo miesto komandą, kiti – spėja remdamiesi savo žiniomis.

Tarp jaunesnių statymų entuziastų labai populiari ir Nacionalinė krepšinio lyga (NKL). Taip greičiausiai yra todėl, kad ši lyga žmonėms atrodo pasiekiama. Pavyzdžiui, jeigu esate lankęs krepšinio mokyklą, labai realu, kad bent vienas jūsų grupės auklėtinis žais antrojoje Lietuvoje lygoje.

NBA labai populiari, bet koją kišą rungtynių laikas

Savaime suprantama, daug statymų atliekama ir Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), juk būtent šioje lygoje žaidžia pačios geriausios pasaulio komandos (kaip „Los Angeles Lakers“ ar „Golden State Warriors“) ir geriausi pasaulio krepšininkai (LeBronas Jamesas, Kevinas Durantas, Stepas Curry ir kiti). Tiesa, yra ir vienas bet – Lietuvos laiku rungtynės NBA vyksta naktį, todėl statantiems tai nėra labai parankus metas.

Nepaisant to, tai vis tiek viena populiariausių lygų Lietuvoje. Ypač didelis suaktyvėjimas pasijaučia kai startuoja atkrintamosios varžybos. Jos dažniausiai kiekvienais metais trunka apie du mėnesius.

Ispanijos krepšinio pirmenybės – dėl lietuvių desanto?

Šiemet Ispanijos krepšinio čempionate žaidžia net dešimt lietuvių. Šarūnas Jasikevičius treniruoja „Barcelona“, o pirmenybes tiesiogiai rodo vienas iš lietuviškų sporto kanalų. Šios priežastys gali turėti daug įtakos tam, kad už šios lygos mačus atliekama daug statymų (ypač tada kai žaidžia „Barcelona“, „Real“, „Baskonia“).

Be to, Ispanija yra vienintelė komanda kuri Eurolygoje turi net keturias komandas, tai taip pat prideda papildomo pasitikėjimo šiomis pirmenybėmis. Išties tai turbūt yra pats populiariausias nacionalinis krepšinio čempionatas (žinoma, neskaitant Lietuvoje vykstančių turnyrų) mūsų šalyje.

Visi turnyrai kur žaidžia Lietuvos rinktinė

Aptarėme klubinio krepšinio turnyrus, tačiau duoklę reikia atiduoti ir Lietuvos rinktinei. Kad ir kur ji bežaistų, tačiau aistruoliai dažnai linkę pastatyti už savo numylėtinius.

Be abejo, draugiškos rungtynės susilaukia mažiau dėmesio, bet kai nacionalinė komanda žaidžia Europos ar Pasaulio krepšinio čempionate, lažybų bendrovės iškart junta suaktyvėjimą. Dar daugiau statymų būna atliekama, kai mūsų komanda žaidžia Olimpinėse žaidynėse – tuo stebėtis greičiausiai nereikėtų, kadangi šis reiškinys vyksta tik kas ketverius metus.

Taigi, aptarėme turnyrus už kuriuos dažniausiai atliekami krepšinio statymai. Išties būtent šie turnyrai Lietuvoje susilaukia ir daugiausiai žiūrovų dėmesio, todėl greičiausiai galima daryti išvadą, kad šie du faktoriai tampriai koreliuoja tarpusavyje.