Korupcija sporte: ar visos varžybos sąžiningos?

„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), bendradarbiaudamas su Teisės institutu ir Lietuvos krepšinio profesine sąjunga, kviečia Jus į diskusiją „Korupcija sporte: ar visos rungtynės Lietuvoje laimimos sąžiningai?“ Diskusija bus skirta korupcijos sporte problemų aptarimui pasaulyje ir Lietuvoje, pristatant lietuvišką pasaulinio bestselerio – Declano Hillo knygos „Parduotos rungtynės“ (The Fix) - leidimą. Diskusija vyks gruodžio 19 d. (pirmadienį) 17.00 - 18.30 val. konferencijų salėje Didžiojoje 5-402.

Diskusijoje dalyvaus Vilniaus „Sakalų“ klubo direktorius L. Kvedaravičius, Teisės instituto tyrėja S. Zaksaitė, advokato padėjėjas J.Zaleskis (LAWIN), Generalinės prokuratūros prokuroras K. Vagneris, Lietuvos krepšinio profesinės sąjungos pirmininkas M. Krivcovas ir TILS vadovas S. Muravjovas.

Diskusiją moderuos sporto žurnalistas ir komentatorius Nerijus Kesminas. Sveikinimo žodį renginio dalyviams video skambučiu tars knygos „Parduotos rungtynės“ autorius Declan Hill.

2009 m. Lietuvos kūno kultūros akademijos mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, 30 proc. apklaustų trenerių teigė, kad pasitaiko atvejų, kai atletai tyčia pralaimi rungtynes, siekdami palankesnių varžovų kitame varžybų etape; 41,9 proc. trenerių teigė, jog varžybų teisėjai kartais tyčia priima nesąžiningus sprendimus; 36,6 proc. trenerių teigė, kad komandų lyderiai kartais susitaria dėl galutinio varžybų rezultato. Lietuvos krepšinio pažeidžiamumą manipuliacijoms gali liudyti tai, kad viena iš didžiausių pasaulyje lažybų bendrovių – „Pinnacles“ – eliminavo LKL iš lažybų pasiūlos.

Ar galime kovoti su nesąžiningumu ir korupcija sporte? Kaip ir kas turi tai daryti? Kodėl tai turėtų būti svarbu žiūrovams? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų ieškos diskusijos dalyviai. Kviečiame pasidalinti šia informacija ir su kitais.