Ką bukmekeriai prognozuoja prieš „Eurobasket2011“ burtų traukimo ceremoniją?

Jau šį sekmadienį įvyks ilgai laukta Europos krepšinio čempionato burtų traukimo ceremonija, kurioje sužinosime, su kuriomis penkiomis rinktinėmis kovosime pirmajame varžybų etape rugpjūčio 31-ą dieną startuosiančioje krepšinio šventėje.

Europos krepšinio čempionatas yra labai laukiamas. Tai patvirtina nuolatinės naujienos ir didžiulis žiniasklaidos dėmesys. Lietuvos paštas sukūrė specialų pašto ženklą, burtų traukimo ceremoniją tiesiogiai transliuos nacionalinė televizija, o jos metu planuoja pasirodyti net 136 žymiausi Lietuvos atstovai.

Vis dėlto svarbiausias galvosūkis – ne kaip pavyks surengti burtų traukimą, o su kokiais varžovais teks išmėginti jėgas Europos čempionato pirmajame etape. Burtų traukimo ceremonija neturės konkrečių taisyklių ar draudimų, todėl komandos gali pasiskirstyti labai įvairiai. Vienintelis apribojimas – burtų traukimo krepšeliai, į kuriuos rinktinės buvo suskirstytos pagal demonstruotus rezultatus.

Primename, kad Lietuvos rinktinė pateko į trečiąjį burtų krepšelį ir tikrai nežais su vokiečiais, juodkalniečiais bei belgais.

Didžiausia Baltijos šalyse lažybų bendrovė „Triobet“ paskaičiavo, kokia tikimybė pamatyti kaimyninių šalių krepšininkus toje pačioje grupėje, kaip ir mūsų.

Kaip žinoma, mūsiškiai planuoja pogrupio varžybas žaisti Panevėžyje. Anot bukmekerių, tikimybė, jog jau pirmajame varžybų etape mums teks suremti ginklus su bent viena iš netolimų kaimynių – Latvija, Lenkija, Rusija ar Ukraina – siekia maždaug 70 procentų.

„Triobet“ lažybininkai primena, jog tikimybė, kad pirmajame etape kovosime su 2009 metų Europos čempione Ispanijos komanda lygi maždaug 25 proc. Šią tikimybę suskaičiuoti nesunku – yra šeši krepšeliai po keturias komandas, o ispanai kartu su serbais, graikais ir slovėnais priskiriami prie pačių pajėgiausių turnyro komandų ir yra patalpinti į pirmąjį burtų traukimo krepšelį.

Analogiška situacija ir su 2007 metų Europos čempionais rusais. Tikimybė, jog žaisime su jais viename pogrupyje lygi tiems patiems 25 proc., nes Rusijos komanda kartu su Prancūzija, Kroatija ir Turkija – antrajame pagal pajėgumą burtų traukimo krepšelyje.

Ketvirtajame krepšelyje savo varžovų lauks Didžioji Britanija, Makedonija, Izraelis ir Gruzija, penktajame — italai, bulgarai, lenkai bei bosniai, šeštajame — Ukraina, Latvija ir dvi papildomo atrankos turnyro nugalėtojos (pretenduoja Suomija, Vengrija ir Portugalija).

Europos čempionato burtų traukimo ceremonija įvyks sausio 30–ą dieną, 19:30 val. Renginį tiesiogiai transliuos TV3.

Eurobasket.lt