Jei Žydrūnas Ilgauskas taps čempionu, Charlesas Barkley lakstys su aptemptomis trumpikėmis

NBA finalo serijai tarp Majamio „Heat“ ir Dalaso „Mavericks“ klubų visiškai priartėjus prie savo atomazgos, ažiotažas pasiekė neregėtą mastą.

Tačiau tai suprantama, nes juk jau netrukus paaiškės, kas šiuo metu yra stipriausia pasaulio krepšinio komanda.

Ž.Ilgauskas gali tapti visų laikų rekordininku

Nors „Heat“ serijoje pirmą kartą atsidūrė atsiliekančiųjų vaidmenyje – 2:3, paskutinės rungtynės (vienos ar dvejos) bus žaidžiamos Majamyje, kur vietos ekipa šių metų atkrintamosiose varžybose pralaimėjo tik vieną mačą iš dešimties. Taigi visko dar gali būti.

Jei „Heat“ pavyks išsigelbėti ir triumfuoti, lietuvis Žydrūnas Ilgauskas taps ne tik pirmuoju Lietuvos atstovu, iškovojusiu NBA žiedą, bet ir aukščiausiu visų laikų lygos žaidėju, užkopusiu į sostą.

Abu aukščiausi kada nors NBA lygoje žaidę krepšininkai – 231 cm ūgio rumunas Gheorghe Muresanas ir sudanietis Manute‘as Bolas – taip niekada ir netapo čempionais.

Taigi lygos metraštininkai apskaičiavo, kad 221 cm ūgio Ž.Ilgauskas visų laikų aukščiausiųjų žaidėjų su NBA žiedais sąraše būtų pirmas. Tiesa, 1992 metais 226 cm ūgio Chuckas Nevittas kartu su Čikagos „Bulls“ irgi užlipo į pačią viršūnę, bet pats milžinas nežaidė nė vienose atkrintamųjų varžybų rungtynėse, o ir per visą sezoną į aikštę žengė tik keturis kartus.

Savo ruožtu 36 metų Ž.Ilgauskas irgi kol kas nedalyvavo nė viename šių metų finalo mače, bet jis padėjo savo komandai Rytų konferencijos ketvirtfinalyje ir pusfinalyje.

Tuo metu daugiausiai NBA aukso žiedų iš visų aukštaūgių ant savo rankų pirštų per karjerą yra užsimovęs 218 cm ūgio Kareemas Abdulas-Jabbaras – jis savo kolekcijoje turi net šešis tokius trofėjus.

Pirmą žiedą K.Abdulas-Jabbaras nuskynė 1971 metais atstovaudamas Milvokio „Bucks“, o dar penkis kartus – 1980, 1982, 1985, 1987 ir 1988 metais – jis pergalės šampaną laistė kartu su Los Andželo „Lakers“.

Ch.Barkley lažybos ir vudu lėlės

Pasibaigus NBA finalui, Majamio gyventojams kurį laiką gali būti nepatartina vykti į vieną gražiausių miesto vietų – Pietų paplūdimį, nes ten jie gali išvysti tai, kas jų tikrai nesužavės.

Vienoje radijo laidoje jos vedėjas Danas Le Batardas susilažino su NBA Šlovės muziejaus nariu ir buvusiu legendiniu krepšininku Charlesu Barkley dėl to, kas laimės šių metų finalą. Jei triumfuos „Heat“, Ch.Barkley minėtame paplūdimyje turės pasirodyti ir lakstyti tik su aptemptomis trumpikėmis, o jei pergalė atiteks „Mavericks“, tą patį darys D.Le Batardas.

Bet kokiu atveju, nei vienas iš galimų vaizdų tikrai neturėtų pradžiuginti poilsiautojų. Tuo labiau kad Ch.Barkley dėl nuolatinės ir dažnai net nepamatuotas kritikos „Heat“ ekipai, yra viena nemėgstamiausių asmenybių Majamyje.

O kad lažybas pralaimės būtent Ch.Barkley – visai tikėtina. Bent jau to norėtų patys „Heat“ sirgaliai, nes tai reikštų, kad jų komanda ir taps čempione. Siekdami kuo labiau prisidėti prie saviškių pergalės, Majamio sirgaliai sugalvojo ir keletą su magija susijusių būdų.

Daugybė aistruolių prieš lemiamas kovas puolė pirkti vudu lėles, kurių kaina prieinama visiems – nuo 5 iki 10 JAV dolerių.

„Vudu lėlės dabar perkamos taip pat kaip karšti pyragėliai“, – atskleidė vienos parduotuvės Floridoje savininkas, tačiau jis negalėjo pasakyti, kuriuos „Mavericks“ žaidėjus taip norima paveikti.

O tiek, kurie nepasitiki vudu lėlių užkalbėjimo ir badymo smeigtukais veiksmingumu, renkasi žoleles voniai, vadinamas „Paraiso“. Pasak savininko, tas žoleles tereikia įmesti į vonią, tada pačiam įlipti į ją ir įsivaizduoti tai, ką nori, kad įvyktų – šiuo atveju, kad „Heat“ laimėtų prieš „Mavericks“.

Galbūt dėl to mačo pabaigoje „Mavericks“ žaidėjai ir prames pro šalį vienu kitu baudos metimu daugiau, o gal kas nors patirs traumą. Pavyzdžių turime: DeShawnas Stevensonas, Shawnas Marionas ir Dirkas Nowitzkis šios serijos metu jau patyrė įvairių sužeidimų ir sveikatos problemų. Bene daugiausiai nelaimių ištiko vokietį D.Nowitzkį, kuris iš pradžių susižeidė pirštą, o paskui dar ir susirgo. Gal tai – ne atsitiktinumas?

15min.lt