JAV loterijoje „Powerball“ laimėtas rekordinis 1,6 mlrd. dolerių „aukso puodas“

JAV loterijoje „Powerball“ laimėtas rekordinis 1,6 mlrd. dolerių „aukso puodas“ 2016-01-14 13:38

Jungtinių Valstijų loterijos „Powerball“ rekordinį 1,6 mlrd. dolerių „aukso puodą“ pasidalys keli laimėtojai - tai paaiškėjo, kai tapo žinoma apie dar du laimingus bilietus, nupirktus Floridoje ir Tenesyje.

Anksčiau skelbta, kad vienas bilietas su laimingąja skaičių kombinacija buvo įsigytas Kalifornijoje.

Rekordinio „aukso puodo“ laimingąją skaičių kombinaciją sudarė šie skaičiai: 8, 27, 34, 4 ir 19, o „Powerball“ skaičius buvo 10.

„Turime laimėtoją! „Aukso puodą“ laimėjęs bilietas buvo parduotas Čino Hilse. Vis dar laukiame rezultatų iš kitų valstijų“, – netrukus po tiesioginės loterijos transliacijos socialiniame tinkle „Twitter“ parašė žaidimo organizatoriai.

Jie informavo, kad laimingasis bilietas buvo nupirktas už maždaug 40 km į šiaurės rytus nuo Anahaimo esančio Čino Hilso miesto parduotuvėje „7-Eleven“.

Laimėtojų tapatybės kol kas nežinomos.

Tikimybė išlošti didįjį prizą buvo viena iš 292 milijonų. Nepaisant to artėjant tiesioginei loterijos transliacijai, kurios metu buvo ištraukti laimingieji skaičiai, visose Jungtinėse Valstijose pirkėjai apgulė parduotuves ir šlavė „Powerball“ bilietus.

Pastarosiomis savaitėmis svarbiausia pokalbių tema nuo vienos Jungtinių Valstijų pakrantės iki kitos, taip pat nuo Kanados iki Meksikos, buvo du klausimai: ar kam nors galiausiai visgi pavyks laimėti pirmąjį „Powerball“ „aukso puodą“ per du mėnesius, ir jei laimėtojas būtum tu – kaip išleistum tokią žadą atimančią sumą pinigų?“

„Nesu reguliarus žaidėjas, tačiau kodėl ne? Kaip sakoma reklamoje: „Ei, niekada nežinai, kada nusišypsos laimė“, – sakė statybininkas, dviejų vaikų tėvas Nickas Friedbergas, gerdamas kavą vienoje iš Manhatano gatvių.

„Visi be sustojimo apie tai kalba“, – pridūrė vyras.

Paklaustas, ką veiktų su tokia didžiule suma pinigų, N.Friedbergas atsakė: „Keliaučiau po pasaulį, tai jau tikrai“.

„Norėčiau nuvykti į Europą, nesu ten buvęs. Ten yra ką pažiūrėti, norėčiau visa tai pamatyti – Italiją, visą tą istoriją. Norėčiau to“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Šis „aukso puodas“, kurio pradinę sumą sudarė 40 mln. dolerių, buvo lošiamas nuo lapkričio 7-osios, ir nors kiekvieną trečiadienį bei šeštadienį būdavo paskelbiami nauji skaičiai, laimėtojas atsirado tik trečiadienį.

Sekmadienį „aukso puodas“ padidėjo iki kvapą gniaužiančių 1,6 mlrd. dolerių, pakurstydamas loterijos bilietų pirkimo karštligę visose Jungtinėse Valstijose.

Pagal loterijos taisykles laimėtojas gali pasirinkti: gauti iškart visą „aukso puodą“ metinėmis išmokomis per 29 metus arba pasiimti mažesnę sumą iš karto grynaisiais.

Dabartinis prizas gerokai viršija ankstesnį JAV loterijų rekordą – 656 mln. dolerių, kuriuos 2012 metų kovą pasidalijo trijų laimingų bilietų savininkai Šiaurės Karolinoje, Puerto Rike ir Teksase.

Didžiausią pasaulyje prizinį fondą turi Ispanijos loterija „El Gordo“ („Storulis“), kuri pernai išdalijo 2,2 mlrd. eurų. Tačiau šią sumą pasidalijo tūkstančiai laimingųjų, nes didžiausias vieno žmogaus laimėjimas negalėjo viršyti 400 tūkst. eurų, be to, buvo išdalyta daug mažesnių sumų.

 

15min.lt