Iš nelegalių lažybų futbole kasmet uždirbama apie 220 mlrd. litų

Sukčiai iš nelegalių varžybų futbole kasmet susižeria apie 220 mlrd. litų – devynis kartus didesnę sumą už 2010-ųjų Lietuvos biudžetą (apie 24 mlrd. litų, – red. past.). Tokius siaubingus skaičius atskleidė FIFA saugumo vadovas Chrisas Eatonas, paraginęs pažaboti korupciją sporte.

„Nusikalstoma veikla, nelegaliai lažinantis sutartais futbolo rezultatais, vykdoma visame pasaulyje, yra didžiulio masto ir gerai organizuota, – „Reuters“ naujienų agentūrai teigė Ch.Eatonas. – Nusikaltėliai naudojasi situacija. Jie spaudžia futbolininkus ir sugriauna jų karjeras. Futbolas yra per daug mylimas visame pasaulyje, todėl turime jį apginti.“

Siekiant išvaduoti futbolą nuo nelegalių lažybų ir sutartų rezultatų Singapūre buvo įkurta speciali grupė, kurios veiklai FIFA prezidentas Seppas Blatteris pažadėjo skirti 20 mln. eurų (apie 70 mln. litų). Ši grupė, bendradarbiaudama su Interpolu, sieks užkirsti kelią sutartoms varžyboms futbole.

Įspėjami apie gresiančius nemalonumus ir sekami bus ne tik futbolininkai, tačiau ir komandų vadovai, kiti darbuotojai bei futbolo pareigūnai. Tiesa, prasikaltę nebūtinai iš karto bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn.

„FIFA rūpinasi futbolu, o ne nusikaltėlių paieška“, – kalbėjo FIFA saugumo vadovas Ch.Eatonas.

 

15min.lt