Į sutartas varžybas įsivėlė du pirmojo ATP 50-uko žaidėjai

Į sutartas varžybas įsivėlė du pirmojo ATP 50-uko žaidėjai 2022-07-17 11:21

Teniso pasaulyje nugriaudėjo dar vienas sutartų varžybų skandalas, tačiau šįkart jo epicentre – ryškiausios pasaulio žvaigždės, esančios pirmajame geriausių ATP tenisininkų penkiasdešimtuke.

Vokietijos teniso apžvalgininkas Jannikas Schneideris sekmadienio vakarą pačiame Vimbldono finalo įkarštyje mestelėjo šokiruojančią sutartų teniso varžybų bombą.

Po ilgai trukusio tyrimo žurnalistas atvertė visas kortas – šiuo metu 26-ą vietą ATP reitinge užimantis kartvelas Nikolozas Basilašvilis ir 42-as pasaulyje rusas Aslanas Karatsevas praeityje buvo manipuliavę savo susitikimų rezultatais ir už tai gavę piniginį atlygį.

Tokios skandalingos naujienos šokiruoja – abu tenisininkai buvo ir pirmajame ATP 20-uke, A.Karatsevas praėjusiame sezone pasiekė „Australian Open“ pusfinalį, abu žaidėjai yra laimėję ATP 500 kategorijos turnyrus.

Visos šios situacijos pagrindiniu iniciatoriumi yra įvardijamas Jegoras Jatsykas, treneris iš Baltarusijos, dirbęs su abiem pasaulio lygio žaidėjais. Būtent jis tenisininkams pasiūlydavo itin dosnius piniginius atlygius už specialiai pralaimėtus susitikimus.


Vokiečių ZDF kanalo duomenimis, 28-erių Rusijos tenisininkas yra įsipainiojęs į mažiausiai penkis iš anksto sutartus mačus. Skelbiama, kad įtarimų kelia dvejetų finalas turnyre Suomijoje 2019 metais, taip pat dvejetų susitikimas Kazachstane 2020 m.

Prancūzų „L'Equipe“ vokiečiams patvirtino, kad A.Karatsevas ir J.Jatsykas buvo tiriami prancūzų policijos 2020 m. „Roland Garros“ turnyro metu, o paskutinis kartas, kuomet rusas galėjo būti įsipainiojęs į lažybas – prieš mėnesį vykęs ATP turnyras Štutgarte.


Už skaidrumą tenise kovojanti tarptautinė organizacija (ITIA), paklausta apie šiuos incidentus, savo pozicijos vokiečiams nekomentavo. Aišku tik tai, kad diskvalifikaciją iki gyvos galvos už sutartus mačus yra gavusi buvusi A.Karatsevo draugė, taip pat profesionali tenisininkė Sofija Dimitrijeva.

J.Schneideris taip pat pasidalijo gauta informacija iš šaltinių iš Rusijos, kuriuose teigiama, kad N.Basilašvilio atvejai yra tiriami ITIA organizacijos. Vienas iš jų – 2021-ųjų Vimbldono dvejetų susitikimas kartu su Radu Albotu, kur už šios poros pralaimėjimą iš viso buvo pastatyta apie pusė milijono JAV dolerių.


Vokiečiui pavyko pakalbinti ir vieną trenerį iš Rytų Europos, kuris savęs identifikuoti nepanoro.

Jis teigė: „J.Jatsykas į sutartas dvikovas yra įsivėlęs jau daugelį metų, dirba su specialiais žmonėmis Rusijoje ir visoje Rytų Europoje. Jis visą laiką su savimi turi daug pinigų, keliauja po ATP turą ir ieško jaunų žaidėjų, kurie turi problemų – finansinių, psichologinių. Žaidėjų, kuriuos gali įtikinti, kad jie gali užsidirbti pinigų. Šis treneris artimai dirbo su A.Karatsevu ir N.Basilašviliu, juos stebėjo daugelį metų. Abu yra neįtikėtini talentai, tačiau anksčiau turėjo didelių finansinių bėdų, daug kitų silpnų vietų, dėl kurių krisdavo ATP reitinge. Kritiniais karjeros momentais į jų duris pasibelsdavo jis.“

Rusijos ir Sakartvelo tenisininkai kol kas nėra suspenduoti ir laisvai varžosi ATP turnyruose – šią savaitę jie dalyvaus ATP 250 serijos varžybose Švedijoje.