Eurosport už lošimų reklamą nubausta 800 tūkst. eur. bauda

Eurosport už lošimų reklamą nubausta 800 tūkst. eur. bauda 2021-10-26 20:12

Suomijos nacionalinė policijos valdyba NPB (Finnish National Police Board) skyrė baudą tarptautiniam sporto transliuotojui „Eurosport“ už azartinių lošimų reklamą šalyje.

NPB taip pat paskelbė, kad uždraudė „Eurosport“ reklamuoti azartinių lošimų paslaugas Suomijoje per televizijos kanalą „Eurosport 1“. Institucijos teigimu, draudimas galios 3 mėnesius ir bus taikomas praėjus 30 dienų nuo sprendimo įteikimo dienos, nebent apeliacinė institucija nurodys kitaip. NPB teigimu sprendimas nėra galutinis.
Nustatyta, kad minėtos azartinių lošimų reklamos buvo skirtos Suomijos klientams. Kaip pavyzdį Valdyba nurodė tai, kad azartinių lošimų reklamose kaip autentifikavimo galimybė buvo siūlomi Suomijos bankų prisijungimai. Be to, jos teigimu, reklamos buvo suomių kalba ir buvo transliuojamos Suomijoje per televizijos reklamos pertraukėles.

Kaip komentavo NPB vyresnioji patarėja azartinių lošimų administravimo klausimais Anna-Emilia Siren – „Pagal mūsų teisės aktus vykdomas priežiūros procesas suteikia bendrovėms galimybę peržiūrėti savo veiklą, taip pat ir išklausyti jų nuomonę. Taikomi visi metodai – nuo švelnių iki griežtų. Kaip institucija, mes atsižvelgiame į kitos šalies nuomonę, tačiau prireikus galime uždrausti veiklą, kurią laikome neteisėta“.
Prieš uždrausdama reklamas, NPB kreipėsi į bendrovę su pranešimu dėl azartinių lošimų rinkodaros ir informavo ją apie tai, kad tik „Veikkaus“ turi išimtinę teisę teikti azartinių lošimų paslaugas Suomijos žemyninėje dalyje, o azartinių lošimų paslaugų reklama kanale pažeidžia Suomijos nacionalinius teisės aktus, nepriklausomai nuo to, kad rinkodara vykdoma iš už Suomijos ribų. Nors NPB pareiškimą išsiuntė šių metų kovo mėnesį, atsakymo iš „Eurosport“ nesulaukė.


NPB informavo, kad be „Eurosport“, taip apt ėmėsi veiksmų prieš kitus du tarptautinius televizijos transliuotojus.

facebook.com