Lietuvos krepšininkai- pasaulio čempionato pusfinalyje

Šiandienos varžybomis bus užbaigtas antrasis pasaulio jaunių (gimusių 1984 m. ir vėliau) čempionato etapas - paaiškės keturios ekipos, rungtyniausiančios pusfinalyje. Viena jų jau žinoma, tai Lietuvos rinktinė! Lietuviai, norėdami ten patekti, turėjo nugalėti Puerto Riko bendraamžius.

Nors rungtynės buvo atkaklios, beveik visą rungtynių laiką pirmavusi Lietuvos ekipa nepaliko didesnių vilčių varžovams. Pergalė pasiekta rezultatu 90:77 (27:18, 16:16, 18:22, 29:21).

Atskiro paminėjimo vertas mūsiškių lyderio Lino Kleizos žaidimas. Beveik be keitimų žaidęs krepšininkas pelnė vos ne pusė komandos taškų - 42. Jis pataikė 12 dvitaškių iš 17 metimų ir tiek pat baudų iš 13, kiek prasčiau sekėsi atakuoti iš trijų taškų zonos (2/9). Linas išprovokavo 9 varžovų pražangas bei atkovojo 10 kamuolių (6 puolime). Rinktinės žaidimas ant jo pečių laikėsi visų rungtynių metų.

Lietuvos jaunių rinktinės startinis penketas: Darius Šilinskis, Paulius Jankūnas, Linas Kleiza, Artūras Jomantas ir Marius Prekevičius. Šie krepšininkai be keitimų rungtyniavo beveik visą pirmąjį kėlinį, kurį lietuviai laimėjo 27:18. L.Kleiza ir šiose rungtynėse buvo nesutabdoma jėga po krepšiu. Per pirmąjį ketvirtį jis buvo pelnęs 12 taškų (6/6 baudos) bei atkovojęs 5 kamuolius (4 puolime). Jam puikiai talkina P.Jankūnas, surinkęs 6 taškus ir 7 atšokusius kamuolius. Puerto Riko gretose pasižymėjo 183 cm ūgio Jose Barea, taikliai atakavęs krepšį ir turėjęs savo sąskaitoje 12 komandos taškų iš 18.

Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko pritabdyti Jose Bareą, kuris tepelnė 2 taškus. Tačiau įsibėgėjo kiti Puerto Riko krepšininkai, vienu metu jie buvo sumažinę persvarą iki 5 taškų (32:27), bet vėl darbo ėmėsi Linas Kleiza ir buvo atstatytas 9 taškų pranašumas (43:34). Antrajame kėlinyje puertorikiečiai jo jau nebestabdė pražangomis, tad Linas pelnė 8 taškus iš žaidimo (4/5 dvitaškių). L.Kleiza, Paulius Jankūnas ir Marius Prekevičius per pirmąją rungtynių pusę žaidė be keitimų. Taip pat Lietuvos treneriai padarė dar vieną taktikos pakeitimą, aikštėje nepasirodė Steponas Babrauskas, anksčiau pradėdavęs susitikimus startiniame penkete. Šįkart jį pakeitė Artūras Jomantas, o šiam surinkus 3 asmenines pražangas, visą antrąjį kėlinį žaidė Jonas Mačiulis, kuris pelnė 6 taškus. Lietuviai itin netaikliai atakavo iš trijų taškų zonos - tikslą pasiekė vienintelis metimas iš 15.

Trečiajame ketvirtyje skirtumas tai padidėdavo, tai sumažėdavo. Po 4 Jose Barea'os taškų persvara buvo sumenkusi iki 3 taškų (50:47), bet tuomet Linas Kleiza pataikė du tritaškius iš eilės (pirmoje rungtynių pusėje buvo prametęs visus 5) bei lietuvių pranašumas išaugo iki 11 taškų (60:49). Visgi paskutinę atkarpą lietuviai pralaimėjo 1:7 ir po trečio kėlinio rezultatas buvo 61:56. Linas Kleiza buvo pelnęs jau 31 tašką.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo susikaupę, suprasdami pergalės svarbą ir puertorikiečiai jau nebesugebėjo priartėti. Ir toliau puikiai rungtyniavo L.Kleiza, užtvirtinęs mūsiškių laimėjimą.

Sėkmingai susiklosčius situacijai Lietuvos jauniai E grupėje gali užimti ir pirmąją vietą bei tikėtis sąlyginai silpnesnio varžovo pusfinalyje iš F grupės. Norint būti pirmiems, privaloma įveikti Puerto Riką bei būtina Australijos pergalė prieš JAV ne didesniu nei 15 taškų skirtumu. Jei australai laimėtų 6-15 taškų persvara, jie būtų antri, jei mažesniu - antrąja vieta tenkintųsi amerikiečiai. Australijos jauniams laimėjus prieš JAV didesniu nei 15 taškų skirtumu, jie pakiltų į pirmąją E grupės vietą, lietuviai būtų antri. Lietuvos ekipos pergalės atveju ir jei laimi JAV, mūsų krepšininkai užimtų antrąją vietą, o JAV būtų pirmi.

Net ir pralaimėję Lietuvos krepšininkai gali išsaugoti progą pratęsti kovą dėl medalių. Lietuviai turėtų nusileisti Puerto Rikui kuo mažesniu taškų skirtumu, o Jungtinių Amerikos Valstijų komanda įveikti Australiją. Australijai, Lietuvai bei Puerto Rikui surinkus po vienodą pergalių skaičių (1), tektų skaičiuoti visų trijų komandų tarpusavio susitikimų skirtumus.

Prieš rungtynes lažybų bendrovė "Top Sport" siūlė tokius baigčių koeficientus: už Lietuvos jaunių pergalę - 1,05, už lygiąsias (pagrindinis žaidimo laikas) - 20,00, už Puerto Riko pergalę - 5,05.

Vakar mūsiškiai po labai atkaklios kovos nusileido Jungtinių Amerikos Valstijų komandai 84:87. Paskutiniu metimu Martynas Mažeika galėjo išlyginti rezultatą, bet jo tritaškis tikslo nepasiekė. Vėl rezultatyviausias lietuvių ekipoje buvo Linas Kleiza, pelnęs 28 taškus, o JAV gretose nesulaikomas buvo Danielis Brownas, įmetęs 47 taškus.

Puerto Riko rinktinė vakar taip pat iki paskutinių akimirkų galėjo išplėšti pergalę žaisdama su Australijos jauniais, bet net du metimai paskutinėmis sekundėmis buvo netaiklūs. Australai nugalėjo minimalia persvara 83:82. Šiandieninių mūsų varžovų gretose išsiskyrė Jose Barea, pelnęs 25 taškus ir atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus.

Per pastarąsias rungtynes traumą patyrė Puerto Riko puolėjas Williamas Orozco. Jam alkūne į nosį netyčia pataikė komandos draugas, vidurio puolėjas, 220 cm ūgio Peteris Ramosas. W.Orozco iškart buvo nugabentas į ligoninę, kur atlikus visus būtinus tyrimus, jam buvo leista grįžti į viešbutį. Ar krepšininkas galės šiandien žaisti bus sprendžiama prieš pat rungtynes.