Azartinių lošimų įstatymo įgyvendinimas gali ir vėluoti

Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje įteisinamas lošimų verslas, šių metų biudžete iš jo jau numatytos milijoninės pajamos, potencialūs investuotojai jau nuomojasi patalpas, tačiau kol kas nesudaryta komisija, kuri išduos licencijas lošimų verslui organizuoti ir jį prižiūrės.

Į šešių narių komisiją du savo atstovus delegavo tik premjeras. Dar po du atstovus turi pasiūlyti prezidentas ir Seimo pirmininkas, tačiau oficialiai iš jų pusės kol kas nėra pateikta nė viena kandidatūra, patvirtino Vyriausybės sekretorius Algirdas Šemeta.

Buvęs premjeras Rolandas Paksas į komisiją pasiūlė skirti žurnalisto ir ekonomisto specialybę įgijusį Eduardą Eigirdą ir ekonomisto išsilavinimą turintį Joną Ragauską.

31 metų E.Eigirdas šiuo metu dirba "Žinių radijuje", Baltijos televizijoje veda laidą "Pjūvis", taip pat yra Pilietinės minties instituto prezidentas. E.Eigirdas sakė, kad premjerui jį pasiūlė Centro sąjungos ir Moderniųjų krikščionių demokratų partijų Seime atstovai.

43 metų J.Ragauskas šiuo metu vadovauja Lietuvos ir Slovakijos konsultacijų bendrovei "Apis Baltija" bei veda kursus apie finansų rizikos valdymą Bankininkystės, draudimo ir finansų institute. Anksčiau J.Ragauskas yra dirbęs Lietuvos akciniame inovaciniame banke, Ūkio banko filiale Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Pagal Seimo gegužės mėnesį priimtą, o birželį pataisytą Azartinių lošimų įstatymą jau nuo liepos 1 dienos Lietuvoje galima steigti lošimų namus. Lošimai galės būti organizuojami lošimo automatų salonuose, galės būti rengiami bingo, stalo lošimai - ruletės, kortos, kauliukai, taip pat lažybos ir totalizatoriai.

Azartinių lošimų verslu galės verstis tik akcinės ir uždarosios akcinės bendrovės. Priklausomai nuo lošimų rūšies, jų įstatinis kapitalas turės būti nuo 0,5 mln. (žirgų totalizatoriui) iki 4 mln. litų (kiekvieniems lošimo namams). Išduodama licencijas organizuoti lošimų verslą minėta komisija turės gauti Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Policijos departamento išvadas.