Besilažinantieji rizikavo tik dėl penkių kandidatų

Per dvi dienas trijuose “Top sport” lažybų punktuose Kaune ir Vilniuje savo pinigais dėl kandidatų į Lietuvos Prezidento postą rizikavo apie 200 žmonių. Į politinį azartą įsivėlė tik dvi moterys ir abi – Vilniuje. Viena iš jų lažybose nepagailėjo 20 litų už Vytautą Šerėną.

Aukščiausiai vertintos V.Adamkaus galimybės

“Už kandidatus į Prezidento postą būtų lažinęsi dar daugiau žmonių, tačiau tik gruodžio 20 dieną, penktadienį, lošimų priežiūros komisija leido pakeisti mūsų reglamentą, kuriame dabar leista lažintis ne tik dėl sporto rezultatų”, – “Kauno dienai” teigė vienas iš “Top sport” savininkų, buvęs krepšininkas – Gintaras Staniulis.

Azartiškiems žmonėms lažybų punktai Vilniuje ir Kaune pasiūlė dvi politines lažybas. Vienose buvo siūloma nurodyti, kas iš kandidatų į prezidentus pateks į antrąjį etapą, antrose – kas taps Prezidentu jau pirmajame rinkimų etape.

Aukščiausiai (arba mažiausią pinigų sumą buvo galima laimėti) buvo vertinamos V. Adamkaus galimybės (1 iš 1.05 – pirmose lažybose ir 1 iš 1.15 – antrose), žemiausiai – R.Dagio bei V.Šustausko (1 iš 280 ir iš 300). “Pastačius” už V.Adamkų 100 litų buvo galima laimėti nuo 105 iki 150, o 10 už V.Šustauską ar R.Dagį – nuo 1800 iki 3000 litų.

Konsultavosi su politologais

“Siūlydami šias lažybas atsižvelgėme į reitingus, visuomenines apklausas, konsultavomės su politologais”, – tvirtino G.Staniulis.

Daugiau nei 200 lažybose dalyvavusių žmonių savo pinigus “statė” tik už penkis kandidatus į prezidentus: V.Adamkų, R.Paksą, A.Paulauską, V.Šerėną ir V.P.Andriukaitį. Beje, už pastarąjį “statė” daugiausiai – apie 40 procentų azartiškų žmonių. Už R.Paksą – 20, V.Šerėną – 17, A.Paulauską – 12.

“Statyti” už V.Adamkų buvo nepelninga, todėl daugiausiai žmonių pinigais rizikavo už V.P.Andriukaitį, – dienraščiui teigė G.Staniulis. – Beje, dalis žmonių kombinavo lažybas: “statė” už V.Adamkų ir 4 ar 5 krepšinio, ledo ritulio varžybas”. Tiesa, net 90 procentų kauniečių bei vilniečių lažinęsi, kas taps Prezidentu jau pirmajame etape, paminėjo V.Adamkų. Tačiau pralaimėjo.

Patikėjo ekstrasensu iš Latvijos

“Top sport” savininkas G.Staniulis prasitarė, kad viena iš aktyvių lažinimosi priežasčių už V.P.Andriukaitį, buvo vienoje Lietuvos televizijoje parodytas siužetas apie latvių ekstrasensą, kuris Prezidento rinkimuose prognozavo pergalę socialdemokratų lyderiui.

“To neslėpė keli mūsų punktuose apsilankę lažybininkai. Be to, jie piktinosi, kodėl V.P.Andriukaičio galimybės laimėti rinkimus vertinamos vidutiniškai”, – šypsojosi buvęs krepšininkas.

Paklaustas, ar lažybos gali turėti įtakos rinkimams, vienas iš lažybų punktų savininkų pripažino, kad labai maža dalis dėl savo pasirinkimo abejojančių piliečių išties lažinosi ir balsavo už tą patį kandidatą būtent tikėdamiesi laimėti pinigų. Buvęs krepšininkas tvirtino, kad politinėse lažybose nedalyvavęs.

Leave a Reply