Žaidimas kortomis gali tapti ir darbu

Pokeris Lietuvoje tampa mada, kuri įtraukia vis daugiau jaunų žmonių. Tačiau ne kiekvienas žino, koks kelias laukia, norint tapti šio žaidimo profesionalu.

Klaipėdietis Nerijus T. pokeriu susidomėjo dar mokykloje. Vaikinas tuomet stipriai domėjosi matematika, psichologija ir bei loginėmis užduotimis, tad šis žaidimas jam atrodė puiki priemonė realizuoti save. Tuomet Nerijus negalvojo, jog kortos gali tapti įrankiu užsidirbti pragyvenimui. Tačiau šiandien klaipėdiečiui viename iš internetinių turnyrų jau yra pavykę laimėti beveik 50 tūkst. litų, o pokerį jis vadina savo kasdieniu darbu.

81433ec619b66

Populiarus tarp jaunimo

Pasak pašnekovo, pokerio bumas Lietuvoje prasidėjo prieš kelerius metus, kuomet 2010 m. Vilniuje buvo įkurta Lietuvos sportinio pokerio federacija. Tiesa, komercinis pokeris jau kelerius metus iki to šmėžavo Lietuvos lošimų namuose. Tačiau dėl amžiaus cenzo ir neigiamų asociacijų su lošimais pokeris, vaikino nuomone, tebuvo viena iš daugelio „prasilošėlių” veiklų.

Nerijaus teigimu, pokeris internete šiuo metu yra labai populiarus žaidimas tarp jauno amžiaus žmonių.

Paklaustas, kokia tokio susidomėjimo priežastis, klaipėdietis teigė, jog atsakyti į šį klausimą sunku. Tačiau, jo nuomone, jaunimas nuolat ieško savęs ir galbūt šis užsiėmimas jiems padeda ne tik realizuoti save, bet ir įdomiau praleisti laisvalaikį.

Kai žaidimas tampa darbo diena

Vaikinas teigia, jog šiandien pokeris yra tapęs jo darbu. O žaisdamas jis per parą praleidžia daugiau nei 10 valandų.

„Keliuosi tarp 9 ir 11 valandos. Tuomet sportuoju, pusryčiauju, užsiimu intelektualine veikla. Žaidžiu šachmatais, skaitau knygas, trumpiau tariant, „apšildau“ smegenis. Tuomet sočiai pietauju ir sėdu žaisti neatsitraukdamas 10-12 valandų. Einu miegoti antrą arba ketvirtą valandą nakties. Beje, labai svarbu susireguliuoti savo grafiką taip, kad turėtum dieną poilsiui, per kurią visiškai atitrūktum nuo pokerio, skirtum laiko sau“, - teigė Nerijus.

Pasak klaipėdiečio, kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, taip ir pokeryje svarbiausia yra nuolat palaikyti formą. Nes tik treniruočių bei praktikos pagalba gali tapti tikru profesionalu.

Už žinių perdavimą - dalis laimėjimo

Nerijaus nuomone, išmokti žaisti pokerį gali visi. Tačiau tapti geru žaidėju yra labai sudėtinga. Mat norint labiau suprasti šį žaidimą reikia skirti nemažai laiko įvairiai literatūrai, videomedžiagos tyrinėjimui, kitų profesionalių žaidėjų taktikos analizavimui. O kartais net lankyti specialias pamokas pas šios srities profesionalą.

Paklaustas, kokiu principu vyksta pamokos su profesionaliais žaidėjais ir ar šiandien tai yra brangus malonumas, Nerijus teigė, kad šiuo metu yra dvi sistemos, kuriomis galima atsiskaityti su mokytoju.

„Yra du pagrindiniai mokymo modeliai. Pirmas - kai už pamokas mokama sutartą procentą nuo žaidėjo pelno. Antras - už praleistą laiką su mokytoju. Konkrečių taisyklių nėra, viskas vyksta pagal susitarimą. Šie modeliai yra nusistovėję ir patikrinti laiko“, - kalbėjo klaipėdietis.

Perspektyvus žaidėjas - verslo galimybė

Nerijaus teigimu, šiandien pokerio pasaulyje yra įvairių verslo modelių. Vienas iš tokių – perspektyvių žaidėjų rėmimas. Pasak klaipėdiečio, šiandien yra nemažai žaidėjų, kurių žaidimo įgūdžiai viršija jų finansines galimybes dalyvauti įvairiuose turnyruose. Tokioje situacijoje žaidėjai ieško investitorių, su kuriais sudaromos finansinės sutartys. Kartais investitorius būna visiškai nesusijęs su pokeriu žmogus.

„Šiuo metu populiariausias būdas yra ieškoti ne vieno žmogaus, o pardavinėti savo turnyro, ar kažkokio turnyrų paketo akcijas laisvojoje pokerio rinkoje. Tokiu būdu galima padalinti didelį pyragą į keletą skirtingų dalių ir parduoti jį visiems stambiems ir smulkiems verslininkams, norintiems įsigyti daugiau ar mažiau akcijų“, - žiniomis dalinosi klaipėdietis.

Nors pokeris yra azartinis žaidimas, kuriame vis vien yra nemenka galimybė prasilošti bei įgyti priklausomybę, Nerijus teigia, jog svarbiausia žaidžiant šį žaidimą yra nepasiduoti emocijomis ir vadovautis logika. Taip pat, pasak klaipėdiečio, prieš pradedant žaisti, kiekvienam reikia labai gerai įvertinti save. Vaikino teigimu, jei žmogus jaučia, kad jis turi polinkį į priklausomybes, geriau apskritai vengti azartinių žaidimų.

 

diena.lt