Rygos zoologijos sodo darbuotojai įminė aštuonkojo Paulio paslaptį?

Ketvirtadienį keli leidiniai suskubo pranešti, kad moliuskas pasirinko Nyderlandus, bet vėliau pasirodė, kad ši informacija buvo „antis“.

Vis dėlto penktadienio prognozės Pauliui gali būti paskutinės: pustrečių metų aštuonkojis jau laikytinas senoliu pensininku. Galvakojai moliuskai paprastai negyvena ilgiau trejų metų.

Nusivylę Vokietijos futbolo aistruoliai reikalauja viešai paspirginti ant ugnies savo neseniai buvusį dievaitį – aštuonkojį pranašautoją Paulį, kuris „nusprendė“ kad jų šalies rinktinė pralaimės Ispanijai pasaulio futbolo čempionato Pietų Afrikos Respublikoje pusfinalyje.

„Niekas neprilygs keptam moliuskui, – sako Dolores Lusch, kuri dirba žuvies kioske. – Supjaustykite jį plonais gabalėliais ir apkepkite iš visų pusių, prieš tai pagardinę druska, citrinos rūgštimi, alyvuogių aliejumi ir česnaku. Skanumėlis!“

Taip pat kraujo trokšta ir žinomi Vokietijos leidiniai, kurių puslapiai mirga receptais.

„Šveiskite jį į keptuvę“, – pyksta ant tapusio neįtinkančiu pranašautojo laikraštis „Berliner Kurier“, lygiai kaip ir „Die Welt“, „Sueddeutsche Zeitung“ ir „Hamburger Abendblatt“.

Kai kurie net mano, kad aštuonkojis – orakulas, išvydęs pasaulį Anglijoje, turi stebuklingų galių, kurios veikia jautraus būdo žmones, tarp jų – žaidėjus.

Tačiau nepaisydami visų nuomonių ir aiškinimų akvariumo atstovai neleis skriausti savo augintinio.

„Nieko bloga Pauliui nenutiks. Niekas nenori jam pikta“, – patikino Tanja Munzing iš „Sea Life“, kuri tvirtai tiki puikia ekstrasenso ateitimi.

Ispanijos ministras pirmininkas Jose Luizas Rodriguezas Zapatero paragino aštuonkojui skirti apsaugininkus.

„Esu susirūpinęs dėl aštuonkojo… Svarstau galimybę pasiųsti jam apsaugininkų komandą“, – radijui „Cadena Ser“ juokaudamas sakė J.L.R.Zapatero.

Savo ruožtu Ispanijos pramonės ministras Miguelis Sebastianas sakė, kad moliuskas turi būti „nedelsiant“ perkeltas į Ispaniją, kad būtų galima „užtikrinti jam saugumą“

Rygos zoologijos sodo darbuotojai įminė aštuonkojo orakulo Paulio paslaptį

Rygos zoologijos sodo darbuotojai, besidomintys Pietų Afrikos Respublikoje vykstančiu pasaulio futbolo čempionatu, po ilgų stebėjimų galiausiai įminė aštuonkojo orakulo Paulio, tiksliai atspėjančio rungtynių nugalėtojus, paslaptį, informuoja “Mixnews”.

Rygos zoologijos sodo darbuotojai į visus Vokietijos akvariume gyvenančio aštuonkojo spėjimus žiūri skeptiškai: jų nuomone, aštuonkojį pasirinkti vieną ar kitą dėžutę su maistu su prie jos pritvirtinta vienos ar kitos šalies vėliava verčia atkaklus dresuotojų darbas. Manoma, kad Vokietijos zoologijos sodas Paulio pagalba tiesiog daro sau labai gerą reklamą.

Nors Rygos zoologijos sode aštuonkojis ir negyvena, jo darbuotojai nusprendė atskleisti Paulio išminties ir intuicijos paslaptį ir internetiniam portalui “Diena” pareiškė, kad aštuonkojai yra labai protingi, skiria spalvas bei juos galima visai neblogai išdresiruoti.

Aštuonkojo dresiravimo procesas vyksta maždaug taip: likus dienai iki “stebuklingojo spėjimo”, į vieną iš dviejų maisto dėžučių, ant kurių klijuojamos futbolo rungtynių varžovų vėliavos, dresiruotojas įdeda sliekų, o kitą palieka tuščią. Kitą dieną aštuonkojis net negalvoja ieškoti maisto dėžutėje, kuri dieną prieš tai buvo tuščia. Be to, dėl aštuonkojo gebėjimo skirti spalvas Paulis gali atsiminti “reikiamą” vėliavą.

“Man kyla tik du klausimai: ar dėžutė, iš kurios aštuonkojis ima maistą, visada būna toje pačioje vietoje ir ar egzistuoja kokie nors nepastebimi ženklai, kuriuos skirti dresuotojas išmoko aštuonkojį”, – teigia Rygos zoologijos sodo atstovas Marius Lielkalnis.

lrytas.lt

Leave a Reply