Lošimų organizatoriai giria Vyriausybę

Ministrų kabinetas pirmadienį nutarė prižiūrėti lošimus internete. Pasiūlymams dar turės pritarti Seimas. Jei nebūtų pritarta įstatymams, Lietuvoje veikiančios lošimų bendrovės turėtų nutraukti veiklą.

Po Vyriausybės sprendimo mecenatas ir lošimų bendrovės „TonyBet“ savininkas Antanas Guoga dėl savo ateities Lietuvoje pasijuto saugesnis.

„Vyriausybė atvėrė kelią Lietuvoje saugiai jaustis ir dirbti, - valdžios sprendimą gyrė A.Guoga. - Labai pozityvu, kad Vyriausybė leidžia lietuvių bendrovėms priimti statymus internetu. Protingas žingsnis, kad lietuviškos bendrovės nebus diskriminuojamos. Mes galime ramiai dirbti ir plėsti savo verslą“.

Kaip verslininkas sakė lrytas.lt, su tokiu sprendimu Lietuva pajudėjo į europietišką pusę, ką padarė Danija, Estija, Ispanija, Italija ir kitos šalys.

„Esame labai laimingi, kad galėsime likti Lietuvoje ir nereikės dirbti per Estiją ar Daniją, kur taip pat turime licencijas“, - džiaugėsi A.Guoga.

Jis pritaria valdžios sprendimui, jog tie verslininkai, kurie nori teikti lošimo internetu paslaugas turi registruotis Lietuvoje. „Kaip ir „TonyBet“ - registruotas Lietuvoje, visi darbuotojai – Lietuvoje, mokesčius irgi mokame čia, - lrytas.lt kalbėjo mecenatas. - Tegul į Lietuvą ateina kuo daugiau bendrovių iš užsienio. Tai gali būti šimtamilijoninės investicijos. Tegul iš Lietuvos būna teikiamos paslaugos visam pasauliui“.

Valstybės sieną irgi saugo

Gintaras Staniulis, lažybų bendrovės „Top Sport“ vadovas, taip pat gyrė Vyriausybės sprendimą.

„Jau nuo 2005 m. Lietuvoje dirbančios bendrovės, kurios moka mokesčius, turėjo prastesnes sąlygas nei tos įmonės, kurios į biudžetą yra sumokėjusios lygiai nulį litų ir kurios Lietuvoje dirba nelegaliai. Lietuva tapo tikriausiai paskutine Europos Sąjungos šalimi, kur internetas nebuvo reglamentuotas. Vyriausybės žingsnis – labai teisingas. Dešimtys milijonų litų, kurie išplaukia iš Lietuvos, galėtų papildyti biudžetą“, - lrytas.lt kalbėjo G.Staniulis.

Jo vadovaujama įmonė turės išlaidų – reikės įgyvendinti priežiūros tarnybų reikalavimus, Lietuvoje įrengti serverius.

„Tačiau nuo pat pradžių skaidriai dirbant Lietuvoje ir mokant mokesčius tai nebus didelė našta. Šis Vyriausybės sprendimas labiau paliestų tas bendroves, kurios biudžetą nesumokėjo nei vieno cento“, - teigė G.Staniulis.

Jo manymu, valdžios sprendimas prižiūrėti azartinius lošimus internete – konkretus žingsnis norint įveikti šešėlį.

Anot „Top Sport“ vadovo, kai kurie lošėjai šiandien net ir nesupranta, kurioje šalyje lažinasi, nes viskas pritaikyta Lietuvai. „Įsigaliojus įstatymui, prie nelegaliai veikiančios svetainės prisijungęs lošėjas matys užrašą, kad tai – nelegalu. Tuomet jis pagalvos, ar verta apeiti įstatymus. Buvo kalbų, jog nereikia imtis tokių priemonių, nes vis tiek bus mėginančių jas apeiti. Tačiau juk ir per valstybinę sieną, nors ji ir saugoma, įvežama kontrabanda“, - svarstė pašnekovas.

Įstatyme nenumatyta veikla

„2001 metais buvo priimtas azartinių lošimų įstatymas, bet nebuvo numatyta - tuo metu niekas negalvojo, kad gali būti tokie patys - tiek internetinės lažybos, tiek internetiniai lošimai kaip veiklos kryptis, ir nebuvo įstatyme numatyta, tačiau bendrovės vykdė veiklą ir Vyriausiasis administracinis teismas pasakė „Baltic Bet“, kad jos veikla neteisėta (...)“, - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė finansų viceministras Vytautas Galvonas.

Jis teigė, kad diskusijas sukėlęs siūlymas blokuoti Lietuvoje neregistruotų lošimo bendrovių domenus šaliai brangiai nekainuos, o pavyzdį galima imti iš Estijos.

„Ryšių reguliavimo tarnyba, „Infobalt“ sakė, kad labai brangiai kainuos (domeno blokavimas - Red.), labai sudėtinga. Tai yra estų pavyzdys - jie pasakė, kad tai nėra panacėja, nėra 100 proc. (...) Yra firmų juodasis sąrašas ir jie seka ir blokuoja. Kokie rezultatai - 66 proc. net nepastebėjo šios veiklos, 19 proc. apeina įstatymą, o 16 proc. net nesiregistruoja, nes žino, kad bus blokuojami“, - teigė viceministras.

„Lošimų priežiūros tarnybai pavesta, kad visos užsienio lošimų bendrovės turi registruotis Lietuvoje. (...) Suteikiame lazdos ir pyrago principą, mes leidžiame visoms užsienio bendrovėms per tam tikrą laiką registruotis Lietuvoje, jei jos nesiregistruoja, jos tampa nelegalios. Jų vardas - domenas - yra blokuojamos. Lygiai taip pat jeigu per banko sąskaitas bus matomas pinigų judėjimas, bus blokuojama“, - tikino V.Galvonas.

Finansų ministerija Vyriausybei siūlė skubiai pritarti įstatymų projektams, kuriais priežiūros tarnyba įpareigotų ryšio tiekėjus pašalinti informaciją, kuri naudojama nelegaliems lošimams, arba panaikinti galimybę ją pasiekti. Šį siūlymą dar svarstys Seimas.

Seimui siūloma nuo kitų metų įteisinti lažybas internetu ir įpareigoti Lošimų priežiūros tarnybą griežčiau kontroliuoti nelegalių virtualių lošimų organizatorius - riboti prieigas prie tokių lošimų rengėjų. Seimas praėjusią savaitę priėmė svarstyti atitinkamas Azartinių lošimų įstatymo pataisas.

Lošimų tarnybą siūloma įpareigoti elektroninių ryšių tinklo paslaugų teikėjams nurodyti skubiai užblokuoti nelegalių lošimų organizatorius.

 

lrytas.lt