Latvijos futbolo čempionė „Daugava“ nelegalių lažybų skandale

Latvijos čempionės Daugpilio „Daugavos“ futbolininkas Stanley Ibe paliko ekipą ir atskleidė šokiruojančius faktus apie neteisėtas lažybas. Su komanda atsisveikinęs saugas iš Nigerijos išnešė šiukšles iš namų: viešai prabilo apie netinkamą klubo vadovų elgesį, nemokėtas algas ir neteisėtas lažybas.

daugava-52616e22d0930

Praėjusiais metais S.Ibe tapo tikra Latvijos futbolo sensacija, futbolininkas demonstravo puikų žaidimą, rašo sportacentrs.com. Daugpilio „Daugava“ pernai kiek netikėtai tapo šalies čempione. Šiemet klubas kol kas yra trečioje vietoje.

„Daugavos“ naujokas pernai ne tik džiugino trenerius, bet tapo ir sirgalių numylėtiniu. Tačiau laikui bėgant futbolininko iš Nigerijos sportinė forma prastėjo – šį sezoną pelnyti tik du įvarčiai. Galiausiai žaidėją pradėjo kamuoti ir traumos.

Klubas nenupirko net vaistų

Portalo žurnalistams S.Ibe pats atvirai papasakojo, kas vyksta Daugpilio komandoje: „Pernai komandoje buvo labai gerai, aš taip pat gerai žaidžiau, buvau įgijęs puikią sportinę formą. tačiau šiemet viskas pasikeitė, ėmė vėluoti atlyginimai. Per vienas rungtynes aš susižeidžiau, tačiau klubo vadovai vis tiek reikalavo, kad aš žaisčiau. Klubas nenorėjo manęs siųsti atlikti medicininius tyrimus, nes neva neturėjo 15 latų, kuriuos reikia sumokėti už tyrimus. Aš nusprendžiau grįžti į Čekiją pas savo gydytoją, kad jis man padarytų rimtus tyrimus.

Atlikęs tyrimus gydytojas pasakė, kad negalėsiu žaisti keturias savaites. Prašiau klubo vadovų leisti likti gydytis Čekijoje, bet man neleido, liepė grįžti į Latviją, žadėjo pasirūpinti gydymu. Tačiau kai grįžau, paaiškėjo, kad niekam aš nerūpiu. Vaistus teko pirkti už savo pinigus. Vieną dieną klubo prezidentas Olegas Gavrilovas pasikvietė mane ir pasiūlė nutraukti sutartį dėl traumos, nes vis tiek negaliu žaisti. Aš sutikau, bet pareikalavau sumokėti atlyginimą ir padengti gydymo išlaidas. Išgirdau kategorišką „Ne“. Ginče dalyvavo ir mano agentas, kuris pagrasino, kad pateiksime dokumentus UEFA ir apskųsime klubą. Tai suveikė. Galų gale man buvo pasiūlyta sumokėti už du mėnesius – rugpjūtį ir rugsėjį – ir nupirkti bilietą skrydžiui į Čekiją. Agentas norėjo daugiau, bet aš sutikau, nes norėjau būti namuose ir galutinai išgyti.“

Surežisuotos rungtynės Čempionų lygoje?

S.Ibe gyrė komandos draugus, atmosferą komandoje, tačiau turėjo daug priekaištų komandos prezidentui O.Gavrilovui, direktoriui Romanui Lajuksui ir treneriui Ivanui Tabanovui, kurie, jo žodžiais, elgėsi nežmoniškai.

S.Ibe prabilo, kad klubo vadovai dalyvavo nelegaliose lažybose ir pardavinėjo rungtynes.

„Treneriams ir žaidėjams buvo mokama, jei rungtynės vykdavo pagal tą tvarką, kurią nurodydavo klubo prezidentas. Treneris turėjo 3-4 futbolininkus, kurie žinodavo apie parduotas rungtynes ir stengdavosi žaisti taip, kad būtų toks rezultatas, už kokį pastatyta.

Per pralaimėtas Latvijos lygos rungtynes su „Ventspils“ (0:1) ir 2013 m. liepos 17 d. įvykusį UEFA Čempionų lygos atrankos mačą su Švedijos „Elfsborg“ (1:7) bei per laimėtas Latvijos lygos rungtynes su „Mettu/LU“ (3:0) ir „Ilūksti“ (2:0) žaidimas nebuvo švarus. Dalis komandos siekė to rezultato, kurį buvo nurodyta pasiekti. Kiti žaidėjai nežinojo, kad žaidimas nešvarus, bet nujautė, kad kažkas čia ne taip.

Visa klubo vadovybė įsivėlusį į šį nešvarų reikalą. Jei matėte 2013 m. liepos 23 d. Daugpilyje vykusį atsakomąjį mačą su „Elfsborg“ (0:4), viskas turėtų būti aišku. Komandos direktorius R.Lajuksas telefonu gaudavo nurodymus ir perduodavo juos treneriui. Nenoriu apie tai kalbėti. Mes, iš svetur atvykę legionieriai, stengėmės iš visų jėgų žaisti kuo geriau, todėl tokie dalykai mus sukrėtė“, – S.Ibe cituoja portalas sportacentrs.com.

Žaidėjas viską išsigalvojo?

“Daugavos” generalinis direktorius R.Lajuksas interviu naujienų agentūrai LETA neigė S.Ibe žodžius, kad klubo vadovai užsiima neteisėtomis lažybomis ir pardavinėja rungtynes. Anot direktoriaus, nieko panašaus nebuvo, o S.Ibe viską išsigalvojo.

R.Lajuksas tikino pirmą kartą susidūręs su tokiu neprofesionaliu žaidėju kaip S.Ibe. Pasak jo, praėjusį sezoną viskas buvo gerai, o šį S.Ibe daugiau dirbo liežuviu, o ne aikštėje, buvo viskuo nepatenkintas, todėl nuspręsta su juo išsiskirti. R.Lajuksas mano, kad kalbėdamas apie lažybas S.Ibe keršija klubo vadovams.

Federacijos vadovai nenustebo

Latvijos futbolo federacijos generalinis sekretorius Janis Mežeckis teigė susipažinęs su S.Ibe pareiškimais, bet kol kas neturįs jokių įrodymų.

„Pirmiausia šiuos kaltinimus reikia išaalizuoti, bet tai nestebina. Tiesiog S.Ibe yra pirmasis žaidėjas, apie tai prabilęs atvirai”, – sakė J.Mežeckis, pažadėjęs, kad šis atvejis bus rimtai ištirtas. J.Mežeckis pripažino, kad abejos „Daugavos“ rungtynės Čempionų lygos atrankoje sukėlė įtarimų, bet teigė negalintis nieko daugiau komentuoti.

 

15min.lt

Leave a Reply