Guoga pradės krepšinio trenerio magistro studijas

Prieš dvejus metus startavusi Tarptautinė krepšinio trenerių magistro studijų programa vis labiau išsiplečia. Anglijos Vusterio ir Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) rengiamas studijas šiemet įpusėjo Linas Kleiza ir Arvydas Macijauskas, o pirmakursių gretas papildė būrys žinomų krepšininkų.

Penktadienį Kaune vykusiame studijų pristatyme dalyvavo būsimieji pirmo kurso studentai. Tarp jų – ir žinomas krepšinio mecenatas Antanas Guoga.

„Man trūksta žinių apie krepšinį, todėl reikia mokytis ir tikiuosi, kad tas žinias pritaikysiu. Ar treniruočiau komandą? Nebent kokią vaikų ar moterų, – šypsojosi Guoga. – Nemanau, kad esu sukurtas būti treneriu. Dabar esu Lietuvos rinktinės vadovas ir manau, kad komandos vadovui derėtų mokytis apie krepšinį.“

Tarp šiemetinių studijų pirmakursių netrūksta ir kitų žinomų veidų – tai jau treneriu dirbantis Dainius Adomaitis, krepšininkai Giedrius Gustas, Povilas Čukinas, Arnas Kazlauskas, Klaipėdos „Neptūno“ komandos direktorius Osvaldas Kurauskas.

Programoje dalyvauja studentai ir iš kitų pasaulio šalių – Australijos, Amerikos, Irano, Kanados.

Anot vieno studijų iniciatoriaus ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno, per dvejus metus pavyko pasiekti išsikelti tikslus.

„Prieš dvejus metus, kai pradėjome šią programą, tikslas buvo padaryti tokias studijas, kuriose galėtų dalyvauti aktyvūs žaidėjai. Labai džiaugiamės, kad turime gyvų pavyzdžių, kurie sėkmingai derina studijas su profesionaliu sporto, netgi NBA žaidėjai kaip Linas Kleiza. Mūsų tikslas pasiektas. Antras etapas buvo išplėsti tai visame pasaulyje. Ir šiandien turime pavyzdžiui Libijos nacionalinės rinktinės trenerį, turime studentus iš Australijos, trenerius iš Irano, Kanados, Amerikos. Taigi tikslus pasiekėme“, – tvirtino Balčiūnas.

Trenerio magistro studijos po 10 dienų per metus vyksta Kaune ir Vusteryje, o likusią metų dalį studentai mokslus kremta nuotoliniu būdu – užduotys rengiamos ir atsiskaitoma internetu.

 

basketnews.lt

Leave a Reply