Didžiulė netvarka internetinių lažybų organizavime

Seimo narys Žilvinas Šilgalis kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją, Policijos departamentą, Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetą bei Informacinės visuomenės plėtros komitetą prie Susisiekimo ministerijos, atkreipdamas minėtų institucijų dėmesį į plačiai paplitusį, tačiau visiškai nekontroliuojamą šešėlinį verslą – neteisėtas lažybas internete.

„Po skambių lozungų iš Seimo tribūnos apie galimybes ateinančiais metais iš šešėlinio verslo ištraukti apie 1 mlrd. litų atėjo laikas realiems darbams. Matau didžiulę netvarką internetinių lažybų organizavime, dėl ko šalies biudžetas praranda nemažą dalį pajamų“ – sako Seimo narys Žilvinas Šilgalis. Pastaruoju metu azartinį lošimą – internetines lažybas – Lietuvoje organizuoja vis daugiau subjektų, kuriems jokios licencijos licencijuojamai veiklai (lažybų organizavimui) Valstybinės lošimų priežiūros komisijos išduotos nebuvo. Tokių subjektų veikla Lietuvos Respublikos teritorijoje yra nelegali ir neteisėta, o pajamos, gautos iš azartinių lošimų nėra apmokestinamos, tuo pačiu ir taip skylėtas valstybės biudžetas nepasipildo iš šios veiklos nei vienu litu. Tai, kad internetinių lažybų bendrovių vykdomos veiklos mastas yra stambus, įrodo interneto portalų didelis lankomumas ir populiarumas, lažybų bendrovių vykdoma plataus masto reklaminė kompanija kitose internetiniuose puslapiuose.

Žilvinas Šilgalis kreipėsi į atitinkamas valstybines institucijas siekdamas atkreipti dėmesį į susidariusią situaciją ir ragindamas kuo skubiau imtis veiksmų, kad ši nelegali veikla būtų kuo greičiau sustabdyta. Tuo pačiu Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Ž. Šilgalis tikisi, jog pasikeitus Lošimų priežiūros komisijos vadovybei, komisija imsis aktyvesnių veiksmų įsisenėjusios ir didžiulę žalą biudžetui bei legaliam verslui darančios problemos sprendimui ir atkreipia dėmesį, jog norint pasiekti tikslą būtini visų valdžios institucijų sutelkti ir ryžtingi veiksmai.

investar.lt

Leave a Reply