Belgijos policija sulaikė teniso sukčių lizdą

Belgijos teisėsauga sulaikė 13 asmenų, kaltinamų manipuliacijomis rezultatais tenise. Pranešama, kad tarp areštinėje atsidūrusių įtariamųjų yra ir žaidėjų, ir susitarimų organizatorių.

Pareigūnai smogė nusikaltėlių grupuotei, veikusiai Belgijoje ir Armėnijoje. Papirkinėdami žaidėjus nusikaltėliai klastojo teniso rezultatus ir lobo iš lažybų nuo 2014 metų, jų taikinyje buvo žemesnio rango profesionalų „Challenger“ ir „Futures“ serijos turnyrai.

Sulaikytų tenisininkų pavardės kol kas nepranešamos.

Specialus Tarptautinės teniso federacijos (ITF) integralumo padalinys, atsakingas už kovą su sutartais mačais, pasveikino Belgijos policijos veiksmus, bet nuo platesnių komentarų susilaikė.

Atlikdami tyrimą, belgų pareigūnai bendradarbiavo su kolegomis Vokietijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Bulgarijoje, Slovakijoje ir JAV.

Nors tenisas laikomas viena iš labiausiai pažeidžiamų sporto šakų, kitaip nei futbole, sutartų rungtynių skandalai čia dar reti ir aplenkia ryškiausias žvaigždes bei prestižinius turnyrus.

Aukščiausio reitingo žaidėjas, nubaustas dėl manipuliacijų rezultatais, buvo italas Marco Cecchinato, kuris, kaip įtarta, 2016 metais pats lažinosi dėl savo pralaimėjimo Maroke.

Tenisininkas buvo diskvalifikuotas pusantrų metų, bet vėliau sankcijos panaikintos dėl procedūrinių pažeidimų atliekant tyrimą.

Šiuo metu M. Cecchinato ATP reitinge užima 72 poziciją, bet netrukus šoks aukštyn – antradienį jis sensacingai prasibrovė į Prancūzijos atvirojo čempionato pusfinalį, eliminavęs buvusį geriausią planetos tenisininką iš Serbijos Novaką Djokovičių.

 

delfi.lt

Leave a Reply