Akyliems lošėjams sėkmė garantuota

Užsidirbti pinigų patiriant malonumą – daugelio sporto mėgėjų svajonė. Kaunietis Andrius Gedgaudas, save laikantis profesionaliu sporto lažybų lošėju, ne sykį įsitikino, kad sistemingai žaidžiant galima neblogai uždirbti.

Lošimo strategija

“Dauguma sporto lažybas žaidžia tik iš malonumo ir džiaugiasi laimėję tris kartus iš dešimties. Mes, profesionalai, jaučiamės nelaimingi, jei pralaimime bent vieną iš šimto kartų”, – sakė jis dienraščiui.

Nuo mažens sportu besidomintis trisdešimtmetis atskleidė šios veiklos subtilybes.
“Visi lošėjai turi savo strategiją: vieni stato tik už futbolo varžybas ir tik už namie žaidžiančią komandą arba tik už svečius. Kiti bando laimę statydami už autsaiderius. Treti pirmenybę teikia favoritams. Pastarieji susitaiko: rizikuoja mažiausiai, bet sėkmės atveju ir pelnas bus mažiausias. Išlošti statant už favoritus iš tikrųjų yra laimės dalykas, paremtas žiniomis apie konkrečią sporto šaką”, – atviravo A.Gedgaudas.

Šimtaprocentinis laimėjimas

“O jei pasakyčiau, kad visada laimėsite ir niekada nepralošite?” – paklausė A.Gedgaudas su užuomina apie vieną nesudėtingą, bet gudrią strategiją. Ją įvaldyti gali visi, tačiau tam reikės daug pastangų ir laiko kasdien analizuojant koeficientus.

“Sporto lažybose svarbiausia stebėti lažybų tarpininkus ir jų skelbiamus koeficientus”, – tęsė pašnekovas ir pridūrė, kad visų lažybų tarpininkų koeficientai skirtingi, nors favoritai dažniausiai tie patys.

“Esame profesionalai, ir ieškome būtent tų varžybų, kuriose lažybų tarpininkai favorito statusą skiria oponentui”, – aiškino A.Gedgaudas.

Tarkime, vienas lažybų tarpininkas favorito statusą skiria žaidėjui (ar komandai) A, kitas – žaidėjui (ar komandai) B. Taigi jų koeficientai skiriasi. Kaip tai gali būti? Paprastai lažybų tarpininkai dirba su žmonėmis, turinčiais išskirtinių žinių apie varžovus. Tačiau svarbūs ir kiti veiksniai: sportininkų fizinė parengtis, varžovų pasiekti rezultatai ir, pavyzdžiui, kalbant apie tenisą, aikštės danga.

Jei neturėtų tokios informacijos, lažybų tarpininkams reikėtų susipakuoti daiktus ir uždaryti savo įmones.

Tiesa, pasitaiko atvejų, kai sporto lažybų bendrovės tiesiog nusirašo koeficientus, jų neatnaujina. Tai akyliems sporto lažybų lošėjams suteikia puikią galimybę pasipelnyti.

Geriausia žaisti internete

“Kartais svyruojančius koeficientus net įdomiau stebėti, nei patį sporto įvykį”, – prisipažino A.Gedgaudas. Budriausi lošėjai taip suranda palankiausius koeficientus – jie milžiniškoje sporto lažybų rinkoje labai skiriasi.

“Lietuvoje lažybų tarpininkai koeficientus prie rinkos vidurkio pritaiko vėluodami, tad budrūs lošėjai gali rasti palankesnių koeficientų. Tačiau su dideliais laimėjimais susiję dideli mokesčiai ir pelnas atrodo nebe toks geras. Tad, mano nuomone, geriausios lažybos vyksta internete,” – A.Gedgaudas išreiškė savo nuomonę apie sporto lažybas Lietuvoje.

O pralaimėti taip pat lengva? “Sportas – nenuspėjamas dalykas. Pasitaiko ir nesėkmingų dienų. Tačiau jei yra pinigų, greitai galima atsitiesti ir pralaimėtą sumą atsilošti”, – sakė pašnekovas, kurio iki šiol didžiausia pralaimėta suma yra 2400 eurų (apie 8260 litų).

Didžiausio laimėjimo A.Gedgaudas nenorėjo atskleisti, tačiau paminėjo, kad tai penkiaženklė suma.

Pašnekovas dažniausiai žaidžia didžiausioje pasaulyje elektroninėje “Betfair” lažybų biržoje, bet nevengia ir kitų bendrovių: renkasi tas, kuriose koeficientai pasirodo palankūs. “Geriausia, aišku, pasirinkti tokias sporto šakas, apie kurias bent šiek tiek nusimanai. Lengviausia galbūt pasirinkti varžybas, kur galimos tik dvi baigtys. Bet vis tiek svarbiausia pinigai. Kuo daugiau pinigų turi, tuo didesnę sumą gali statyti ir tuo daugiau išlošti”, – sakė pašnekovas.

Garantuotas būdas laimėti

Teniso turnyre susitinka sportininkai, pasaulio reitinge užimantys aštuntą ir devintą vietas.

Lažybų tarpininko A koeficientai: žaidėjas A 1,80 – žaidėjas B 2,10.

Lažybų tarpininko B koeficientai: žaidėjas A 2,15 – žaidėjas B 1,90.

Lažybų tarpininkai skirtingiems žaidėjams skiria favorito statusą.

Statant už abiejų lažybų tarpininkų autsaiderius yra šimtaprocentinė galimybė laimėti.

Statoma suma – 100 litų.

1. Statymas pas lažybų tarpininką A: 2,10 (koeficientas) * 100 litų (statoma suma) = 210 litų

2. Statymas pas lažybų tarpininką B: 2,15 (koeficientas) * 100 litų (statoma suma) = 215 litų

Bendra statoma suma yra 200 litų, laimėjimas – 210 arba 215 litų. Grynasis pelnas – 10 arba 15 litų. Statant didesnę sumas, atitinkamai didesnis ir laimėjimas.

diena.lt

Leave a Reply