Už A lygos mačą Azijoje buvo statomos kosminės sumos?

9

Lietuvos futbolą raizgantis sutartų rungtynių voratinklis nesitraukia. Ketvirtadienio vakarą vykęs mačas tarp Panevėžio „Ekrano“ ir Šiaulių „Šiaulių“ sulaukė gausybės įtarimų.

Susitikimą 3:2 laimėjo „Šiauliai“, tačiau dėmesį per rungtynes atkreipė ne svečių pelnyti įvarčiai, bet grubios ir sunkiai paaiškinamos „Ekrano“ gynėjų klaidos.

Įdomu tai, kad Azijos lažybų bendrovėse rungtynių dienos rytą už „Ekrano“ pergalę buvo siūlomas menkas 1,4 koeficientas, kuris vakarop pakilo iki 3,6, o, prasidėjus rungtynėms ir netgi 1:0 pirmaujant panevėžiečiams, pasiekė 5.0.

Neoficialiai teigiama, kad „Ekrano“ ir Šiaulių“ rungtynėse Azijos rinkoje iš viso buvo pastatyta apie 300 tūkst. eurų.

Tuo metu lietuviško kapitalo bendrovėje „Top Sport“, likus pusdieniui iki susitikimo pradžios, šios rungtynės dingo iš pasiūlos.

„Ekrano“ treneris Valdas Dambrauskas savo auklėtinių klaidas vadino sunkiai paaiškinamomis, kurias jam apibūdinti trūksta žodžių, o patį rezultatą įvertino kaip tragišką.

„Šiandien nedžiugina niekas. Nulis taškų ir antras rungtynių kėlinys – visiškai tragiškas. Pralaimėta vienam „Šiaulių” žaidėjui, kuris individualiai apžaidė visą mūsų gynybą ir pelnė 2 įvarčius. Pirmame kėlinyje neutralizavome jų vidurį, tačiau praleidome žioplą įvartį. Per pertrauką sakiau, kad jei „Šiaulių“ treneris nuo suolo pakeltų standartą, tai ir jis turbūt įsuktų kamuolį į mūsų vartus.

Pirmaudami 1:0, turėjome palaikyti kamuolį, sužaisti truputį ramiau, „ištraukti“ Šiaulių žaidėjus, tačiau skubėjimas, bėgimas, mąstymo trūkumas aikštėje privedė prie to, kad eilinį kartą praleidome įvartį po standartinės situacijos. Sunku paaiškinti klaidas antrojo kėlinio pradžioje. Atrodė, kad gynėjas pavijo R. Gedminą, tačiau vėl jį apžaidė. Antras, trečias įvarčiai – individualios gynėjų klaidos, trūksta žodžių jas apibūdinti. Aš ir komanda labai nusivylę žaidimu, neiškovojome taškų namuose“, – daug diskusijų sukėlusias rungtynes apibūdino treneris.

Dėl galimai sutartų rungtynių rezultato diskusijos socialiniuose tinkluose užvirė dar tebevykstant mačui ir tęsėsi po jo.

Savo poziciją išsakęs „Ekrano“ trenerio asistentas Marius Skinderis įspėjo „šakalus“ nesiartinti prie kraujuojančios komandos ir neieškoti lengvų nešvarių pinigų. Pateikiame neredaguotas specialisto mintis:

„Gerbiami specialistai, atsibodo jau man tie jūsų komentarai. Dar kartą įspėju visus šakalus, kurie sukiojasi aplink kraujuojantį „Ekraną“ ir laukia lengvo grobio (lengvų nešvarių pinigų – Alfa.lt). Nei Valdas Dambrauskas, nei Marius Skinderis rungtynių nepardavinėja, o žaidėjai tegu atsako patys už save. Perspėju visus atsargiai su tais žaidimais, nes jei į mane kreipsis už tuos dalykus atsakingos institucijos, suteiksiu visą informaciją ir filmuotą medžiagą. Sėkmės.“

„Tai buvo apmaudi nesėkmė, kurią lėmė grubios individualių žaidėjų klaidos. Neturint jokių įrodymų, negalima kaltinti žaidėjų ar visos komandos“, – teigė klubui artimas asmuo.

Naujienų portalo Alfa.lt kalbintas lietuvių lažybų įmonės tarpininkas teigė, kad šios rungtynės iš pasiūlos buvo išimtos vos pamačius ryškią tendenciją, kai buvo pradėta statyti už „Šiaulių“ klubą.

„Nors „Ekranas“ ir susilpnėjęs, jis buvo laikomas šios poros favoritu. Dienos eigoje pastebėjome, kad panevėžiečių koeficientas ėmė smarkiai kristi, todėl į tai reagavome ir mes. 300 tūkst. eurų yra labai reali suma, kuri galėjo būti pastatyta už šias rungtynes. Azijoje leidžiama lažintis iš labai didelių sumų. Tai toli gražu ne pirmas atvejis, kai tenka iš pasiūlos išimti vienas ar kitas rungtynes. Tai ypač liečia Lietuvos ir Latvijos futbolo lygas. Nesiimame spręsti, ar tai buvo sutartas mačas, tai – komandų reikalas, tačiau mes matėme pagrįstą riziką“, – sakė lažybininkas.

 

alfa.lt