E.Sašenko bukmekerių optimizmo nepabudino

Sėkmingas Lietuvos atstovės Evelinos Sašenko pasirodymas pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje lažybų bendrovėse sukėlė sumaištį. Vieni bukmekeriai nustatė, kad, atlikėjai patekus į finalą, tikimybė, jog ji nuskins laurus, sumažėjo dvigubai, kitų prognozės priešingos.

Nors E.Sašenko galimybės patekti į finalą buvo vertinamos skeptiškai, klaipėdiečiai tikėjo, kad jai pasiseks. Todėl apie 60–70 proc. besilažinančių žmonių statė už tai, kad atlikėjai pavyks prasibrauti į pagrindinį „Eurovizijos“ konkursą.

Kita vertus, taip elgtis viliojo ir galimybė išlošti pinigų, nes E.Sašenko patekimas į finalą buvo vertinamas aukštu koeficientu – pastačius 10 litų, buvo galima laimėti 45.

Lažybų bendrovės vakar paskelbė naujus statymų koeficientus, pagal kuriuos prognozuojama, kas taps „Eurovizijos“ nugalėtoju. Jie skirtingose lažybų bendrovėse dėl E.Sašenko labai prieštaringi.

Pavyzdžiui, kompanijoje „Tony Bet“ prieš pirmąjį pusfinalį buvo prognozuojama, jog Lietuvos atlikėjos tikimybė laimėti „Euroviziją“ yra 1:100.

Po pusfinalio koeficientas išaugo daugiau nei dvigubai – dabar prognozuojama, kad tikimybė, jog E.Sašenko laimės Europos dainų konkursą, yra 1:250.

„Pagrindinė priežastis ta, jog finale mūsų dainininkė turės daugiau konkurentų nei pusfinalyje. Be to, jos daina yra labai panaši į Prancūzijos ir, suprantama, jog aktyviau bus balsuojama už šią šalį“, – aiškino lažybų bendrovės bukmekeris.

Kitoje lažybų bendrovėje „Top Sport“ E.Sašenko reitingai pakilo. Prieš pusfinalį tikimybė, kad ji laimės „Euroviziją“, buvo vertinama 1:200, o dabar – 1:101.

„Tai natūralu, nes po sėkmės reitingai visada pakyla. Gali būti, jog E.Sašenko galimybės laimėti „Euroviziją“ po antrojo pusfinalio bus vertinamos dar geriau“, – teigė bukmekeris Giedrius Brazaitis.

Vis dėlto bukmekeriai nustatė, jog didžiausia tikimybė, jog E.Sašenko užims 13–25 vietą.

Sėkmė „Eurovizijoje“ prognozuojama Prancūzijai, kuri yra aiški favoritė. Gerai vertinama ir Airija, Didžioji Britanija, Azerbaidžanas, Vokietija, Suomija, Estija.

Kokią vietą užims Lietuva?

1–4 vietą – tikimybė 1:21

5–8 – vietą – tikimybė 1:6,75

9–12 vietą – tikimybė 1:4

13–25 vietą – tikimybė 1:1,15

diena.lt