Blue Chip: Ieškantiems saugumo ir patikimumo

Blue Chip: Ieškantiems saugumo ir patikimumo 2019-02-03 15:11

Stabilus pelnas ir nuolatinis pajamų augimas yra bene kiekvieno pradedančiojo Forex investuotojo svajonė.

Informacijos apie galimas strategijas bei prekybos būdus yra labai daug, todėl ieškant efektyviausio varianto naujokai dažnai pasimeta, neįvertina rizikos ir galiausiai praranda daug daugiau negu planavo.

Būtent todėl pradedantiesiems rekomenduojama rinktis tokias strategijas, kurios yra ne tik patikimos, bet taip pat padeda išmokti naudingų bei aktualių dalykų, kurie tikrai pravers tolimesnėje investicinėje veikloje.

Viena įdomiausių ir pradedantiesiems saugiausių investavimo galimybių yra investavimas į Blue chip akcijas, kitaip vadinamas tiesiog „mėlynaisiais žetonais“.

Bendriausia prasme tai — didelės vertės žetonai.

Žaidžiantys pokerį šiame aspekte tikrai atras tam tikrą sąsają: pokeryje žaidėjai naudoja baltus, raudonus ir mėlynus žetonus, ir būtent pastarieji laikomi turinčiais didesnę vertę negu visi kiti.

Vis dėlto, daugiau sąsajų su pokeriu čia nėra.

Blue chip gali būti vadinamos ne tik konkrečios bendrovės akcijos, bet taip pat ir pati kompanija. Atitinkamai, tokių kompanijų akcijos vadinamos „mėlynaisiais žetonais“, tačiau kai kur galite susidurti ir su „žydrųjų žetonų“ pavadinimu.

Pasaulyje tik dalis kompanijų gali džiaugtis Blue chip titulais, o patekimas į šį Amerikos didžiojo verslo grietinėlės sąrašą nėra paprastas.

Kodėl investavimas į Blue chip akcijas yra toks patrauklus?

Šių kompanijų išleidžiami vertybiniai popieriai dažniausiai pasižymi didele kapitalizacija. Investavimas į šiuos popierius laikomas likvidžiu ir patikimu, labiausiai todėl, kad tiek ekonominio smukimo, tiek ir pakilimo atvejais jos išlieka stabilios ir finansiškai tvirtos.

Dažniausiai Blue chip kompanijos siejamos su Dow Jones Industrial Average (DJIA) indeksu, tačiau besidomintys gali atrasti ir New Europe Blue Chip (NTX) indeksą, kuris sudaromas apskaičiavus didžiausia kapitalizacija pasižyminčių ir likvidžiausių Austrijos, Belgijos, Kroatijos, Čekijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos bei Slovėnijos įmonių akcijų kainas.

Šis indeksas atsirado palyginus neseniai, tik 2005-taisiais metais, tačiau ganėtinai greitai tapo puikiu rodikliu, padedančiu geriau susigaudyti Rytų, Pietryčių bei Vidurio Europos akcijų indeksų pokyčiuose. Šį indeksą apskaičiuoja Vienos vertybinių popierių birža, ir jis atnaujinamas kiekvieną pusmetį.

Tuo tarpu Dow Jones indeksas, dažnai vadinamas pagrindiu rinkos orientyru, nuo savo įkūrimo 1896 metais jau skaičiuoja 123 metus. Tuomet indeksą sudarė tik 12 didžiausių Amerikos kompanijų, atrinktų iš skirtingų sektorių.

Dabar DJIA sudaro 30 įvairių sektorių kompanijų. Sąrašas tikrai įspūdingas: IBM, Apple, Coca-Cola, Google, Wal-Mart, Walt Disney, Nike…Visų kompanijų rinkos kapitalizacijos lygiai yra pasiekę milijardus, o Apple jau skaičiuoja ir trilijonus.

Terminas „Blue chip“ šiame indekse pirmą kartą buvo panaudotas 1923 metais: tuomet juo buvo apibūdintos brangios akcijos, įkainotos 200 dolerių už vieną akciją.

Investavimas į Blue chip kompanijas laikomas itin tinkamu pradedantiesiems prekiautojams bei tiems, kurie mėgsta investuoti šiek tiek konservatyviau ir atsargiau.

Pastebima, kad pasirinkus didelių, gerai žinomų ir stabilių kompanijų akcijas, rizika tampa itin maža.

Žinoma, tam tikras rizikos lygis vis tiek išlieka, tačiau skaičiuojama, kad investuojant į Blue chip kompanijas galima uždirbti 6-8 procentus pelno per metus. Šie skaičiai dažniausiai gerokai viršija infliacijos lygį, tuo pačiu pritraukdami dar didesnį investuotojų susidomėjimą.

Vis dėlto, norime atkreipti Jūsų dėmesį į vieną svarbų aspektą: jeigu tik pradėjote investuoti, nereikėtų daryti dažnos naujokų klaidos ir tikėtis greito pelno. Investavimo procesas yra ilgalaikis, o patyrę investuotojai praėjus metams po investicinio portfelio sukūrimo jį visuomet peržiūri ir koreguoja.

Rekomenduojame susidaryti konkretų investicinį planą, pasirinkti geriausiai Jums tinkančią strategiją (arba ją susikurti patiems), ir tuomet apsišarvuoti kantrybe.