Lažybų skandalai Lietuvos stadionus aplenkia

Šį sezoną Lietuvos lažybų bendrovės dar nė sykio neatšaukė A lygos rezultatų spėjimų, nors su futbolo rungtynėmis susijusius įvykius seka itin akylai.

Lažybų organizatorių žvilgsniai, kasmet smaigstantys Lietuvos futbolo A lygos čempionatą, netapo mažiau atidūs.

Vis dėlto, skirtingai nei ankstesniais sezonais, šalies pirmenybių dalyviai įtarimų kol kas išvengia.

Prieš vakar vykusį 7-ąjį turą lažybų bendrovės, leidusios spėti ir po savaitės vyksiančių įvairių sporto šakų rezultatus, neskubėjo įtraukti į pasiūlą A lygos rezultatų.

Tik trečiadienį, varžybų dieną, jau buvo galima spėti visų penkių turo mačų baigtį.

„Nieko įtartina neatsitiko. Tiesiog populiariausias varžybas į pasiūlą įtraukiame iš anksto. A lyga nėra tarp mūsų klientų labiausiai pageidaujamų produktų, todėl su tuo susijusios lažybos pateikiamos tik prieš pat varžybas“, – aiškino bendrovės „Top Sport “ vadovas Gintaras Staniulis.

Lažybų specialistų nuomone, nedidelis už šalies futbolo čempionato mačų baigtį statančių klientų skaičius paaiškinamas ir tuo, kad šiemet atsirado daug naujų komandų.

Todėl atsargesni sirgaliai neskuba spėlioti debiutantų rezultatų, kol neįsitikins jų realiu pajėgumu.

Vis dėlto G.Staniulis neslepia, kad tam tikras delsimas sietinas su atidesne A lygos mačų analize.

„Renkame duomenis apie komandas, analizuojame įvairias su rungtynėmis susijusias aplinkybes. Tai užima nemažai laiko“, – dėstė lažybininkas.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento Liutauro Varanavičiaus žodžiais, abejotinose istorijose anksčiau minėtus klubus ir A lygos naujokus stebi pati federacija.

Be to, savo informatorių tinklą smarkiai išplėtė ir UEFA, paskelbusi karą nesąžiningoms lažyboms.

„Žinoma, pirmiausia reikėtų pabelsti į medį. Juolab kad planuojame įgyvendinti A lygos mačų internetinių transliacijų į užsienį projektą.

Tai nemenkas rizikos veiksnys, tačiau drauge bandysime įdiegti ir tam tikrus saugiklius“, – dėstė L.Varanavičius.

lrytas.lt

Leave a Reply